НачалоНовиниApple губи нови четирима AI специалисти към конкурентни компании

Apple губи нови четирима AI специалисти към конкурентни компании

476
Написана от  STAN 03 септември 2025
											
Apple губи нови четирима AI специалисти към конкурентни компании

Перипетиите на Apple в сферата на изкуствения интелект изглежда нямат край. Трудностите с изграждането на следващото поколение на Siri, които може да наложат изпозлването на модели на Google за овладяване на ситуацията обаче са далеч от единствените трудности пред компанията.

Един от основните проблеми на Apple в този аспект е постоянната загуба на кадри, които компанията търпи през последните 12 месеца в посока преки конкуренти в технологичния сектор.

Поредни четирима AI специалисти са избрали път далеч от гиганта от Купертино, съобщава Bloomberg. Те са решили да продължат кариерата си съответно в Meta, OpenAI и Anthropic.

Става въпрос за един от вече бившите водещи AI изследователи на Apple в света на роботиката, Жиан Женг, който е поел в посока компанията на Марк Зукърбърг.

Сред останалите напуснали са Джон Пебълс и Нан Ду, които са били част от екипите, отговорни за изграждащите AI модели на Apple Intelligence. Те се присъединяват към Саm Олтман и създателите на ChatGPT, докато друг специалист, Жао Менг, ще стане част от Anthropic.

Докога Apple ще продължи да губи ценни хора от своите AI екипи, не е ясно. Истината обаче е, че с примамливи оферти, подобни на тази, която Meta направи към Руминг Панг наскоро в размер на $200 милиона този процес едва ли ще приключи в близко бъдеще.

Huawei Pura 90 Pro Max дебютира с 200 МР перископна камера за 4х оптичен зуум

Huawei представи в Китай новите си смартфони от висок клас в серията Pura. Начело са моделите Pura 90 Pro и…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer