Apple продаде 10 милиона от новите си смартфони за 3 дни
След като в първите 24 часа Apple регистрира над 4 милиона поръчки на новите си смартфони, днес излезе новината, че за първите 3 дни, откакто iPhone 6 и iPhone 6 Plus са на пазара, устройствата са били продадени в тираж от над 10 милиона.
Впечатляващата бройка от 10 милиона е отчетена само три дни след пазарния дебют на двата нови модела iPhone. Става дума за датите 19 до 21 септември.
Това е нов рекорд за Тим Кук и компания и прехвърля миналогодишната премиера, когато iPhone 5S и iPhone 5C достигнаха 9 милиона продажби.
Както винаги, Apple не дава детайлна информация за това от кой модел колко бройки са продадени.
Данните са за продажбите в 10-те страни, в които Apple пусна смартфоните си на 19 септември. До края на годината обаче iPhone 6 и iPhone 6 Plus ще се продават на общо 115 пазара, а това включва и България.