Чипсетът Snapdragon 820 ще се произвежда във фабриките на Samsung
Qualcomm сякаш изгуби битката на чипсетите през 2015 г. и причината за това се дължи основно на решението на Samsung да използва собствени процесори за флагманите Galaxy S6 и Galaxy S6 edge. Със следващия си продукт за смартфони от висок клас обаче Qualcomm ще се опита да се превърне обратно в предпочитана алтернатива на корейците и за да се случи това, новият чипсет Snapdragon 820 ще се произвежда във фабриките на Samsung...
Информацията идва от източници на Recode, според които Qualcomm ще превключи от досегашния си партньор TSMC към производствените линии на Samsung.
Това ще донесе не само евентуалните симпатии на корейците за следващия им флагман, но и означава по-усъвършенстван процес на производство. Samsung използва 14nm процес за новите чипсети Exynos, използвани в Galaxy S6, докато Snapdragon 810, произвеждан от TSCM, се прави по 20nm технология.
Новината все още не е потвърдена нито от Qualcomm, нито от Samsung, но би трябвало скоро да чуем още подробности около сделката. Snapdragon 820 се очаква в хай-енд устройства в началото на 2016 г.