До 20% повече доставки на лаптопи очаква Asus през летните месеци

Asustek Computer или по-познати с бранда Asus вероятно ще постигнат между 10 и 20% ръст в доставките на ноутбуци за периода юли-септември спрямо предходното тримесечие, съобщават източници на DigiTimes. Заедно с по-високите доставки се очаква и приходите на компанията да се увеличат с 10 до 20 на сто, достигайки между $3.49 и $3.81 милиарда.

За второто тримесечие, април-юни, Asus е доставила над 6 милиона РС-та в световен мащаб, достигайки 7% пазарен дял и пето място. Пред тайванската компания са компютърните производители HP, Lenovo, Acer и Dell.

Q2 на 2012 г. Asus приключва с 38.6% годишен ръст в доставките на РС-та, най-вече благодарение на евтините под $600 лаптопи, които представляват 70% от всички доставки, споделят източниците.

При таблетите обаче компанията тепърва има да наваксва изпуснатите възможности в ранните месеци на тази година. Скоро в блога писах за очакваните 1.2 милиона доставени таблета за второто тримесечие и постигнатите два пъти по-малко бройки. Положението на Asus в този сегмент обаче значително ще се подобри в близките месеци, тъй като вече започнаха продажбите на таблета Nexus 7, а през октомври очакваме и първите машини с Windows 8 и Windows RT на компанията.

Е, нещата изглеждат доста добре за Asus, да видим как ще приключи годината за тях.

 

Линкът е копиран