Двете камери на новия HTC One ще служат за промяна на фокуса и 3D ефекти
Новият HTC One ще има две камери - това е сигурно. До момента видяхме необявения смартфон в десетки снимки и видеоклипове, на които ясно се виждат двата сензора, но не беше обяснено каква е целта им. Нова брошура от австралийския оператор Telstra, разпространена от GSMArenа, показва, че новият One ще предлага възможност за промяна на фокуса в кадъра и ще може да създава снимки с 3D ефекти.
Опцията за фокусиране върху обекта на преден план или на фона се предлага от различни смартфони на няколко производителя – Nokia, Samsung и Sony например, но подхода за постигане на ефекта чрез две камери ще видим за първи път при HTC.
В брошурата се говори за редакция след като снимката вече е направена, а също и за добро качество при ниска осветеност, но все още не знаем със сигурност с каква резолюция ще са двете камери.
Освен това комбото камери при новия One ще позволи създаване на “3D ефекти” в кадрите, а как точно изглеждат те – ще разберем на 25 март.
Очаквайте живо включване от премиерата на новия HTC One от Лондон.
