21 милиона доставени смартчасовници и гривни, отчита IDC за третата четвърт на 2015 г., което е сериозен ръст от 197.6% спрямо 7.1 милиона бройки за същия период година по-рано.
Интересно е, че в класацията на най-големите играчи на този пазар липсват някои от водещите имена за индустрията - Samsung и Pebble.
Вместо това начело са Fitbit (22.2%), Apple (18.6%) и китайците от Xiaomi (17.4%), които със своите достъпни фитнес гривни успяват да си пробият път и в тази продуктова категория. Топ 5 се допълва от Garmin (4.1%) и отново китайската BBK (3.1%). За последните IDC посочват, че са на 5-а позиция само със 100 000 броя повече доставки от Samsung.
Според доклада умните часовници и умните фитнес гривни могат да съществуват успоредно на пазара, без едните да канибализират другите. Би било интересно обаче да видим и статистика само за часовниците, чиито цени започват много над тези на гривните.