HTC официално вдигна завесата над Sensation XL – меломаните ликуват

Ето го и новия HTC Sensation XL – смартфонът с технологията на Beats Audio, голям 4.7“ дисплей, мощни слушалки в комплекта и обещание за най-качествения звук от мобилен телефон досега. Устройството е създадено да привлича внимание – започвайки със снежнобелия тънък корпус, преминавайки през грандоманския дисплей и стигайки до огромните слушалки, които идват в комплекта. Всичко това е златна комбинация. Но не за гийковете, а за меломаните.

Точно така, както писах и преди време – HTC Sensation XL (познат като Runnymede) няма да е насочен към запалените по най-новите технологии фенове, а към аудиофилите. Не, че смартфонът не е събрал достатъчно много съвременни екстри – той просто не е върхът на технологиите в портфолиото на HTC и е по-скоро лайфстайл продукт за определена аудитория.

htc sensation xl

По спецификации например Sensation XL отстъпва на Sensation XE с резолюцията на дисплея, която при новия модел не е qHD, а WVGA – т.е. дисплеят е същият като този при HTC Titan. Същият е и процесорът – едноядрен Scorpion на 1.5 GHz, докато Sensation XE използва двуядрен чип със същата тактова честота. Камерата на Sensation XL е 8 МР, но записва видео с HD, а не с Full HD резолюция.

Разбира се, всичко това са екстри, които няма да липсват на меломаните, решили да се сдобият с тази машина по-скоро заради мощния звук и уникалния дизайн на корпуса.

И като стана дума за музика – HTC Sensation XL ще се предлага в лимитирана серия в комплект с мощните слушалки White Solo Beats, а по-масова ще е версията със слушалките тип тапи UrBeats. Технологията за подобрение качеството на звука пък вече ще може да се активира не само при слушане на музика, а още при гледане на видео и игри.

Сред останалите спецификации на HTC Sensation XL трябва да отбележа теглото му от 162.5 грама, 768 МВ оперативна и 16 GB вградена памет, липсата на microSD слот, Android Gingerbread и новия Sense 3.5 интерфейс.

Смартфонът ще бъде на европейския пазар през ноември.

Линкът е копиран