Huawei също вдига цените на своите смартфони заради кризата с RAM чиповете
Китайският технологичен гигант Huawei ще стане поредният производител, принуден да вдигне цените на своите устройства заради кризата с чиповете за оперативна памет и вътрешно пространство в световен мащаб, съобщава HuaweiCentral.
Компанията обяви, че от първи юли всички цени на нейните смарт продукти в Китай ще се повишат, като засега все още не е ясно с колко точно ще бъде покачването и кои устройства ще са засегнати най-сериозно.
Макар повишението засега да се отнася само за азиатския пазар, повечето анализатори очакват то да не подмине и предложенията на китайския концерн на международно ниво, точно както се случва и с голяма част от неговите конкуренти.
Съвсем наскоро стана ясно, че Samsung планира вдигането на цените на някои от своите флагмани със €100, а цената на един от най-достъпните предстоящи модели на бранда, Galaxy A27, се очаква да скочи с до 26% спрямо миналата година.