Още по темата
Нов ден и ново съдебно дело, в което пряко или косвено участие взима не кой да е, а Илон Мъск. Този път обаче, за разлика от доста от предните пъти, съдебният иск е заведен не срещу него, а от негово име и от името на социалната мрежа X, която той закупи през 2022 г.
Всеизвестен факт е, че след като Мъск стана собственик на X голямо количество от рекламодателите на платформата се отдръпнаха от нея, главно заради радикалните виждания и исказвания на ексцентричния изобретател. Това доведе до сериозни загуби за компанията, от които тя все още не може да се възстанови почти 2 години по-късно.
Според текстовото и видео обръщение, което изпълнителният директор на X, Линда Якарино, публикува, Глобалният Алианс за Отговорни Медии (GARM), заедно с компании като CVS Health, Mars, Orsted, Unilever и Световната Федерация на Рекламодателите (World Federation of Advertisers) са скроили заговор, в който всички са се съгласили дружно да прекратят договорните рекламни с X.
Вследствие на този предполагаем заговор, компанията губи милиарди, а имиджът ѝ пред останалите нейни партньори е силно компрометиран.
Самият Мъск определя този ход като "война", след като той и колегите му са се опитали да потушат създалата се ситуация с мирни ходове в продължение на 2 години. А може би просто той не трябваше да плаща $44 милиарда за платформа, чиято цялостна идентичност да заличи само в ракмите на няколко месеца.