НачалоНовиниiPhone 6 има NFC, което ще бъде абсолютно безполезно в България

iPhone 6 има NFC, което ще бъде абсолютно безполезно в България

8945
Написана от  nixanbal 16 септември 2014
											
iPhone 6 има NFC, което ще бъде абсолютно безполезно в България

Тази година Apple за първи път оборудва свои устройства с NFC антена, която намери мястото си в двата нови модела iPhone 6 и iPhone 6 Plus. Екстрата обаче ще се окаже абсолютно безполезна в България, а и във всички страни извън САЩ. 

Причината е, че Apple е заключила чипа и той може да работи единствено при разплащания с услугата Apple Pay. Така NFC технологията в новите модели iPhone 6 ще намери приложение само в САЩ. 

Това означава, че потребителите няма да могат да използват технологията за безжично свързване само с докосване, за да свържат смартфона си със слушалки, колонки или други NFC аксесоари.

Тази функционалност от години се предлага от повечето производители на мобилни телефони, като Sony например е сред водещите компании в това отношение и само най-евтините им устройства нямат NFC.

iPhone 6 и NFC антената

Днес NFC все по-често се използва и за лесен обмен на снимки и други файлове, като изпращането става само с докосване на двете устройства. 

Въпреки лошите новини, потвърдени от Apple, не е изгубена надеждата, че в бъдеще компанията все пак ще реши да даде достъп на разработчиците до NFC антената.

Honor пуска MagicOS 8.0 с AI функции за Honor 90 и за сгъваемия Honor Magic V2

От сцената на технологичното изложение VivaTech тази сутрин в Париж главният изпълнителен директор на Honor, Джордж Жао, обяви, че в…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer