Още по темата
Причината е, че Apple е заключила чипа и той може да работи единствено при разплащания с услугата Apple Pay. Така NFC технологията в новите модели iPhone 6 ще намери приложение само в САЩ.
Това означава, че потребителите няма да могат да използват технологията за безжично свързване само с докосване, за да свържат смартфона си със слушалки, колонки или други NFC аксесоари.
Тази функционалност от години се предлага от повечето производители на мобилни телефони, като Sony например е сред водещите компании в това отношение и само най-евтините им устройства нямат NFC.

Днес NFC все по-често се използва и за лесен обмен на снимки и други файлове, като изпращането става само с докосване на двете устройства.
Въпреки лошите новини, потвърдени от Apple, не е изгубена надеждата, че в бъдеще компанията все пак ще реши да даде достъп на разработчиците до NFC антената.



