iPhone 7 ще използва нов A10 процесор с тактова честота до 2.4 GHz, а оперативната памет в малкия модел ще бъде 2 GB, но при версията Plus очакваме 3 GB RAM - основно заради по-сложната камера.
Екраните на 4.7- и на 5.5-инчовия iPhone ще "копират" способностите на дисплея в последния 9.7" iPad Pro, което означава, че смартфоните ще поддържат по-широка цветова гама и това ще прави снимките с камерите им да изглеждат още по-впечатляващо.
А камерата на по-компактния модел iPhone 7 ще бъде 12 МР, но с подобрения. По-интересна ще бъде тази при iPhone 7 Plus, която ще използва два 12 МР сензора. Едната камера ще бъде широкоъгълна, с по-големи пиксели и с оптична стабилизация, а втората - телефото, като двете заедно ще донесат екстри като приближение без загуба в качеството и промяна на фокуса след като снимката вече е направена. Ще има и нова светкавица с 4 диода - два топли и два студени.
Що се отнася до паметта - Apple ще премахне версиите с 16 и 64 GB и ще добави 256 GB. Това означава, че iPhone 7 и iPhone 7 Plus ще са достъпни с 32, 128 и 256 GB вградена памет. По-рано се говореше, че цените ще останат непроменени.
![]()
Макети на iPhone 7 (вляво) и iPhone 7 Plus (вдясно)
Източникът потвърждава, че няма да има 3.5 мм жак за слушалки и че в комплекта ще има EarPods слушалки с Lightning порт, както и преходник от Lightning към 3.5 мм, за да можете да използвате любимите си слушалки. На мястото на жака ще има нов сензор, който ще подобрява работата на функцията 3D Touch на дисплея.
Новите смартфони на Apple ще са защитени и от вода с IPx7, което е същата сигурност, която дава Apple Watch. Това означава, че смартфонът ще може да бъде потопен на дълбочила до 1 метър за до 30 минути.
Цветовите версии тази година ще бъдат 5 - розово злато, злато, сребристо + новите "dark black" и "piano black". Последната може да бъде запазена опция само за най-скъпите модели (с 256 GB памет).
Анализаторите прогнозират, че до края на годината Apple ще успее да достави около 65 милиона броя от новите си смартфони. Това е сериозен спрад спрямо 82 милиона миналата година с iPhone 6S.
Очаквайте детайли за новите iPhone 7 и iPhone 7 Plus на 6-ти септември в nixanbal.com!



