Освен ZenBook Pro 15 (UX580), който е първият ноутбук с въпросната иновативна екстра ScreenPad, Asus показа и ROG Strix SCAR II - изцяло нова версия на своя гейминг лаптоп, оптимизиран за FPS игри, който е оборудван с първия в света 144-херцов дисплей със супербързо време за реакция от 3 ms.
Ноутбукът ZenBook Pro 15 (на снимките горе) се очаква в България в началото на септември. Цената ще започва от 2899 лв.
Геймърският ROG Strix SCAR II (на снимката горе) идва на българския пазар до десетина дни. Цената на модела с GTX1060 се очаква да бъде 2650 лв., а на конфигурация с GTX1070 - 3460 лв.
На събитието Asus обяви и старта на своята програма за лоялност ROG Club в България. В този клуб може да влезе всеки, закупил геймърски лаптоп от тази серия, а участието му дава стойностни подаръци, възможност да трупа точки, да изпробва най-новите лаптопи ROG, веднага след като бъдат налични на местния пазар, да участва в турнири и други събития, организирани от ASUS, както и да получава разнообразни награди.