Lenovo най-вероятно ще запази бранда Motorola, но само на някои пазари
Сделката по придобиването на Motorola Mobility от Lenovo ще приключи по план до края на годината, а китайският производител най-вероятно ще запази бранда на Hello Moto, стана ясно днес от среща с медиите в София на вицепрезидента на Lenovo Group и президент на Lenovo за региона Европа, Близкия Изток и Африка Аймар де Ленксан.
В България Lenovo най-вероятно няма да продава смартфони под името Motorola
Motorola е ценен бранд и би било лудост да го заличим, особено от пазари, където компанията до момента се представя добре – например в Бразилия, сподели Ленксан тази сутрин.
Според него Lenovo най-вероятно ще продължи да продава смартфони под своя бранд на пазари като Украйна, Русия и България, където хората разпознават името, но в други страни Motorola може да просъществува.
Това не изключва задължително възможността да видим умния часовник на Motorola и у нас.

Вляво – Владислав Иванов, Мениджър “Смартфони и таблети” за Югоизточна Европа; Вдясно – Аймар де Ленксан, вицепрезидент на Lenovo Group и президент на Lenovo за региона Европа, Близкия Изток и Африка
До началото на 2015 г. Lenovo се стреми към превземане на 10% дял от пазара на смартфони у нас
На въпроса как Lenovo ще наложи смартфоните си на българския пазар Аймар де Ленксан коментира, че сериозният прогрес на компанията в последните години и топ позицията й на РС пазара със сигурност ще са сред факторите, които ще спомогнат борбата за пазарен дял.
Припомням ви, че Владислав Иванов, мениджър “Смартфони и таблети” на компанията за Югоизточна Европа, се стреми към 10% дял от българския смартфон пазар до началото на 2015 г.
Ленксан припомни, че Lenovo влиза в сегмента с компютри години след представянето на първото РС, но успява да превземе първото място и смята, че при смартфоните стои същата възможност. Добрите продукти, партньори и позиционирането в точните ценови сегменти също са част от формулата.
От Lenovo не коментираха навлизането в сегмента на носимите технологии и според тях тук вероятно всичко ще бъде въпрос на улучване на подходящия момент.
Компанията не планира придобиване на друг производител на лаптопи в момента, имайки предвид стабилната й позиция на челното място. Заигравка с Windows Phone не е изключена, а вариантът да имат своя операционна система на този етап не съществува.