НачалоНовиниLG G3 вероятно ще е първият смартфон с фирмения чипсет Odin

LG G3 вероятно ще е първият смартфон с фирмения чипсет Odin

2652
Написана от  nixanbal 29 декември 2013
											
LG G3 вероятно ще е първият смартфон с фирмения чипсет Odin

Слуховете отдавна говорят, че LG работи по собствен чипсет, който да използва в мобилните си устройства, а сега в сайта за бенчмарк резултати Antutu се появиха детайли и за първия смартфон с него. Odin, както е кодовото име на чипсета от LG, ще предлага осемядрен процесор, но изглежда не всички ядра ще работят едновременно. 

Още по темата

Устройството, чиито бенчмарк резултати са се появили в Antutu, вероятно е наследникът на LG G2.

То ще разполага с осемядрен процесор с тактова честота на ядрата между 100 и 1000 MHz. Това или означава, че процесорът ще е достатъчно оптимизиран и ще работи прилично и при по-ниска честота, или просто става въпрос за прототип и в крайната си версия чипсетът ще работи на повече херци. 

Резултатите са близки до тези на чипсетите Exynos с осемядрени процесори на Samsung, което подсказва, че и при разработката на LG ще действат 4 по 4 ядра на смени - според тежестта на задачите. 

LG G3 Odin

Вероятно става въпрос за прототип, на който е тестван новият процесор

Дори и при този прототип става ясно, че графичният чип ще е впечатляващ. Ще е от новата серия Power VR Series 6 GPU, позната от iPhone 5S.

В спецификациите тук влизат още 2 GB RAM, 4 GB вградена памет и дисплей с Full HD резолюция. Тези детайли сочат, че това наистина не е финално устройство, защото би следвало в новия си флагман LG да заложат по-впечатляващи характеристики - поне 16 или 32 GB вградена памет, вероятно 3 GB RAM и 2k дисплей, който да не изостава от Galaxy S V на Samsung. 

Така че за момента можем да приемем, че LG действително подготвя свой собствен чипсет, който ще използва осемядрен процесор 4х4 и ще се появи в LG G3 догодина. Какви ще са останалите финални спецификации обаче - предстои да разберем. 

Премиера на Galaxy Z Flip7 FE - най-после (малко) по-достъпна версия на сгъваем телефон от Samsung

Заедно със сгъваемите си флагмани Galaxy Z Fold7 и Galaxy Z Flip7 днес Samsung обяви за първи път и FE…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer