Двуядреният процесор е в основата на пъргавата работа и хвърчащите приложения при Optimus 2X. Все пак бих казал, че темата с двуядрените процесори беше леко напудрена в началото и се очакваше едва ли не хората да изплезят език само като чуят за тях. Ми не, телефонът все още не прави еспресо и не ходи по вода. Просто това парченце хардуер му е необходимо за да се справя с все по-тежките приложения и самата ОС. Тук LG отстъпиха леко и пуснаха Optimus 2X на пазара с Android 2.2. За щастие е обещан ъпдейт до Gingerbread, но не знам кога точно ще бъде достъпен.
Дисплеят на телефона ми допадна. Дори навън показва доста живи цветове и макар че по яркост не се мери с супер-ултра-AMOLED-екраните, бих казал, че е доста приятна гледка. Диагоналът е 4“, резолюцията стандартна 800х480, а технологията IPS е точно тази, която осигурява доброто цветопредаване.
Друг плюс за LG Optimus 2X е дизайнът или по-точно материалите на изработка. Най-после смартфон на LG, за чийто външен вид да нямам никакви забележки. ОК, може би само частта под дисплея можеше да е малко по-тясна.
Какво не ми хареса? Да речем, че интерфейсът, който LG са положили върху Android, не е точно по вкуса ми. Най-вече не ми допада лентата с четирите статични иконки на хоумскрийна. Предвид днешната луда надпревара и сериозна конкуренция, особено при смартфоните с Android, излизането на пазара, ако ще и за месец, с остаряла версия на платформата може да се окаже разколебаващ фактор за много хора.
В момента LG Optimus 2X се продава с договор към VIVACOМ за около 700 лв. В Jeff може да се вземе без SIM карта за 980 лв., което обаче е луда цена.
Ако този пост ви е харесал, следващият може да дойде директно на имейла ви - само се запишете!