LG потвърди, че следващият смартфон Optimus G ще използва Snapdragon 800
LG и Qualcomm изглежда са доволни от партньорството си при първия смартфон Optimus G и официално обявиха, че и неговият наследник ще използва чипсет от същия производител, а по-конкретно супермощния Snapdragon 800.
Snapdragon 800 е определян като най-мощния чипсет за смартфони в индустрията, който все още очакваме да дебютира на пазара в първите устройства и Optimus G2 може да се окаже един от пионерите с него.
Всъщност за Snapdragon 800 производителят казва, че осигурява до 75% по-висока производителност от предишния Snapdragon S4 Pro, така че скоро ще навлезем в нова ера на още по-мощни и светкавични устройства.
Припомням ви, че се говори, че същия чипсет ще видим и в модели на Sony, HTC, Samsung и други.
Линкът е копиран