Припомням ви, че тази седмица властите в САЩ обявиха, че са получили от американски компании около 300 молби за отпускане на подобен лиценз, който ще им позволи да работят с поставената по-рано тази година в т.нар. "черен списък" Huawei. Приблизително половината от тях вече са били разгледани и една втора от тях са получили одобрение.
В случая с Microsoft не става ясно за кои продукти е дадена зелена светлина, но според анализатор от Wedbush Securities лицензът най-вероятно касае операционната система Windows. Тя се използва от Huawei в някои техни лаптопи.
Какво се случва с далеч по-важния партньор на китайците - Google, все още не е ясно.



