НачалоНовиниMicrosoft е получила разрешение да възобнови бизнес отношенията си с Huawei

Microsoft е получила разрешение да възобнови бизнес отношенията си с Huawei

2338
Написана от  nixanbal 22 ноември 2019
											
Microsoft е получила разрешение да възобнови бизнес отношенията си с Huawei

Microsoft е получила лиценз от правителството на САЩ, който отново ѝ позволява да има търговски отношения с китайската Huawei и да ѝ продава свой софтуер. Това става ясно от статия на Reuters, цитираща изявление на корпорацията от четвъртък. 

Припомням ви, че тази седмица властите в САЩ обявиха, че са получили от американски компании около 300 молби за отпускане на подобен лиценз, който ще им позволи да работят с поставената по-рано тази година в т.нар. "черен списък" Huawei. Приблизително половината от тях вече са били разгледани и една втора от тях са получили одобрение. 

В случая с Microsoft не става ясно за кои продукти е дадена зелена светлина, но според анализатор от Wedbush Securities лицензът най-вероятно касае операционната система Windows. Тя се използва от Huawei в някои техни лаптопи. 

Какво се случва с далеч по-важния партньор на китайците - Google, все още не е ясно. 

Годината на Samsung: Изкуствен интелект във всичко и за всички

Здравейте с първия обзорен материал от поредицата "Годината на", в която ще обърнем поглед към най-важното, случило се около големите…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer