Motorola Edge+ има голям 6.7" дисплей с OLED панел и Full HD+ резолюция, който е HDR10+ сертифициран и предлага 90 Hz опреснителна честота. Въпросните 90 Hz могат да се изключват автоматично и да се преминава към 60 Hz, когато батерията е почти изчерпана.
Въпросният 6.7-инчов дисплей се нарича Endless Edge display, а това название идва от силно изразените му извивки към двете страни на корпуса - под 90 градуса. Решението, което напомня модела Mate 30 Pro на Huawei, цели да направи потребителското изживяване по-всепоглъщащо, споделят от компанията.
Добрата новина е, че тъчскрийнът може да разпознае неволния допир на дланите и да го игнорира, а Motorola позволява дори да "изключите" извивките - разбира се, само като част от интерфейса.
Основната камера на Motorola Edge+ е четворна. Тя включва 108 МР главен сензор с размер 1/1.33", 0.8 μm размер на пикселите, бленда f/1.8 и OIS. При снимки с него се използва технология за обединяване на 4 пиксела в 1 с по-големи размери (1.6 um), така че да се получават по-качествени (27 МР) кадри, особено при ниска осветеност.
Втората камера е 16 МР и е с ултраширок обхват от 117° (f/2.2, 1.0 μm), като същата служи и за макро снимки от много близко разстояние до обекта.
Третата камера е 8 МР, има OIS и позволява 3-кратно оптично приближение или 10-кратно цифрово.
Четвъртата камера е 3D ToF сензор.
Поддържа се максимум 6K видеозапис при 30 к/с, 4K при 30 к/с или Full HD при 60/30 к/с. Слоумоушънът е при 120 к/с.
Има нощен режим Night Vision, както с основната, така и с предната 25 MP камера, която има бленда f/2.0 и размер на пикселите от 0.9 μm и също използва технологията Quad Pixel за обединяване на 4 пиксела в 1 с размериr 1.8 um.
Конфигурацията на Motorola Edge+ залага на премиум чипсета Snapdragon 865 с 5G модем, който е най-доброто от Qualcomm към момента. Компания му правят цели 12 GB DDR5 RAM и 256 GB UFS 3.0 памет. Апаратът може да работи в 5G мрежи (mmWave + sub-6 GHz), поддържа Wi-Fi 6 и нещо интересно - запазил е 3.5 мм жак за слушалки. Смартфонът няма IP рейтинг за защита от прах и вода, а в дисплея му е интегриран закснер за пръстови отпечатъци.
По отношение на аудиото Edge+ идва с мощни стерео високоговорители, за които производителят казва, че са най-силните и най-добрите в смартфон досега. Настроени са съвместно с експертите от Waves Audio.
При батерията Motorola Edge+ също е доста напомпан и включва такава с капацитет 5000 mAh за до 2 дни ползване с едно зареждане. Зареждането става през USB Type-C порт, но е едва 18 W. Добрата новина е, че се поддържа и безжично зареждане при 15 W, а също и 5 W обърнато безжично зареждане.
Профилът на корпуса е с дебелина 9.6 мм, а теглото му е 203 грама.
Motorola Edge+ се базира на Android 10, но вече не идва с чистата му версия, а с нов потребителски интерфейс, наречен MY UX. Това за мен е по-добрият вариант, защото отличава устройствата на производителя, но имайте предвид, че гарантираната поддръжка вече е по-кратка - поне още 1 ъпдейт до голяма версия на Android (т.е. Android 11) и до 2 години ъпдейти на тримесечие за сигурността.
Смартфонът ще се продава в цветовете Thunder Grey и Smoky Sangria, като го очакваме на българския пазар през май на цена 1199 евро.
Днес Motorola обяви и олекотената версия на Motorola Edge+ под името Motorola Edge, чиято цена е наполовина - 599 евро, като също се очаква у нас.