Motorola Moto Edge 2022 се появи предпремиерно, очаква се през лятото
Motorola вече представи цял куп смартфони през 2022 г., но премиерите изглежда ще продължават. Говори се, че компанията ще обяви модела Moto Edge 2022, известен с кодовото име Dubai, през лятото, а сега се появиха изображения, които разкриват дизайна му, както и повечето от предполагаемите му спецификации.
Motorola Moto Edge 2022 ще разполага с 6.5″ OLED дисплей с Full HD+ резолюция и 144 Hz опресняване, като ще поддържа работа със стилус, твърди @Onleaks.

Според източника апаратът ще бъде оборудван с 50 МР основна камера с OIS, 13 MP с ултраширок обхват и 2 МР дълбочинен сензор. Селфи камерата е 32 МР и е изрязана в екрана.
Конфигурацията щяла да се базира на чипсет MediaTek Dimensity MT6879, 6/8 GB RAM и 128/256 GB вградена памет. За батерията се казва, че ще има капацитет от 5000 mAh, но не и какво зареждане ще се поддържа.

Все още няма информация за цена, но посочените спецификации предполагат, че Moto Edge 2022 ще попадне по-скоро в средния ценови клас.