OLED дисплеите са с диагонал от 5.9 инча, когато не са сгънати, а резолюцията е 1280х720 пиксела (HD) с 249 ppi гъстота на пикселите.
Според разработчиците панелите са устойчиви на поне 100 000 прегъвания.

Разработката на огъващите се дисплеи е съвместна между Nokia, Semiconductor Energy Laboratory (SEL) и Advanced Film Device (AFD), но засега това са само прототипи и не е ясно дали и кога ще влязат в масово производство, за да ги очакваме в крайни устройства - фаблети.
С това Nokia е поредният производител, който поглежда към бъдещето на смартфон екраните и смята, че то е на огъващите се дисплеи. Припомням ви, че Samsung и LG отдавна разработват такива решения.



