Първо по Дарик #57: Представяне на електронното зарче Dice+
Здравейте с видкаста от брой 57 на технологичната рубрика на nixanbal.com в Дарик радио! Днес в ефир представихме най-малката хай-тек играчка, която сме показвали досега - електронния зар Dice+.
Освен като стандартен зар, Dice+ може да се ползва и като контролер
Dice+ прилича на стандартен зар с по-сериозни размери, а в кубчето всъщност има електроника, която му позволява да се свързва с устройства под iOS и Android. На таблета си например можете да инсталирате пригоденото приложение с каталог игри и да използвате Dice+ в геймплея.
Заглавията са специално разработени за работа с Dice+, така че резултатът от зара се пренася на мига в играта – смесва се аналоговият с дигиталния геймплей.
Основно игрите са от типа Не се сърди човече и табла (тип board games), така че зарът и софтуерът към него са подходящи най-вече за семейства или приятелски компании, които предпочитат подобен тип забавление. Освен в ролята си на стандартно зарче, Dice+ може да се ползва и като контролер – например за навигация в игра със самолети. За целта зарът има вграден акселерометър.

Dice+ все още не се предлага на нашия пазар, но ozone.bg, които ми предоставиха бройката, обещават да го пуснат през януари 2014-а на цена от 79 лв. Софтуерът и повечето игри са безплатни.
Иначе в “Първо по Дарик” #57 днес стана дума още за задаващата се премиера на PlayStation 4 в България, за кампанията на Microsoft анти-Google, за гъвкавите телефони, фаблетите и какво още – вижте във видкаста отдолу.