НачалоНовиниПърво по Дарик #75: Представяне на Nokia X

Първо по Дарик #75: Представяне на Nokia X

4516
Написана от  nixanbal 16 април 2014
											
Първо по Дарик #75: Представяне на Nokia X

Здравейте с брой 75 на технологичната рубрика на nixanbal.com в Дарик радио! Днес, два часа преди официалната му българска премиера, в ефира на "Първо по Дарик" представихме Nokia X - първия смартфон на финландците, базиращ се на операционната система Android. 

С Nokia X компанията иска да стане лидер в ниския клас смартфони в България

Nokia X получи първия си детайлен материал в nixanbal.com още вчера (вижте го тук), но днес и в Дарик поговорихме за това какви са разликите му с останалите смартфони под Android и за силната намеса на Nokia в интерфейса. 

Припомням ви, че Nokia X предлага 4" WVGA дисплей, двуядрен процесор на 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB вградена памет + microSD слот, има две гнезда за SIM карти, 3.2 MP камера и батерия с капацитет 1500 mAh, до която имате достъп и можете да смените. 

Nokia-X-Dual-SIM-Skype

Nokia X излиза в България от тази седмица на цена от около 200 лв. без договор, а скоро очакваме и 5-инчовия Nokia XL. 

В "Първо по Дарик" #75 поговорихме още за новите тарифни планове с отчитане 30/1 на мобилните оператори, за проблемите с мрежата на VIVACOM, за подновения лиценз на Мтел и какво още - вижте във видкаста от тази сутрин...

С какви каишки в комплекта идва Huawei Watch Ultimate Green Edition

Huawei Watch Ultimate получи фейслифт на специалното събитие на Huawei през септември в Барселона, като въпросният Green Edition вече се…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer