С Nokia X компанията иска да стане лидер в ниския клас смартфони в България
Nokia X получи първия си детайлен материал в nixanbal.com още вчера (вижте го тук), но днес и в Дарик поговорихме за това какви са разликите му с останалите смартфони под Android и за силната намеса на Nokia в интерфейса.
Припомням ви, че Nokia X предлага 4" WVGA дисплей, двуядрен процесор на 1 GHz, 512 MB RAM, 4 GB вградена памет + microSD слот, има две гнезда за SIM карти, 3.2 MP камера и батерия с капацитет 1500 mAh, до която имате достъп и можете да смените.

Nokia X излиза в България от тази седмица на цена от около 200 лв. без договор, а скоро очакваме и 5-инчовия Nokia XL.
В "Първо по Дарик" #75 поговорихме още за новите тарифни планове с отчитане 30/1 на мобилните оператори, за проблемите с мрежата на VIVACOM, за подновения лиценз на Мтел и какво още - вижте във видкаста от тази сутрин...



