Наскоро върху картата на Пакистан в Google Maps се появи зелено човече във формата на Android, което пикаеше върху ябълка, символизираща еднозначно конкурентната iOS на Apple. Разбира се, не ставаше дума за зелена площ с точно такива очертания, а за нечия шега, след която последваха още много подобни. Това изглежда принуди Google да преустанови работата на инструментите за редакция на Maps и от днес няма опция за нанасяне на промени по тях.
Забраната за корекции на картите на Google в сайта Map Maker би трябвало да е само временна, докато от екипа успеят да прегледат всички вече подадени заявки за промяна.
Да се надяваме все пак, че шегите с картите ще престанат, но във всеки случай би трябвало този казус да направи контрола по-строг, a Google Maps - по-добри.