НачалоНовиниPoco F7 Pro впечатлява с 6000 mAh батерия, добра производителност и стилен дизайн

Poco F7 Pro впечатлява с 6000 mAh батерия, добра производителност и стилен дизайн

4566
Написана от  STAN 27 март 2025
											
Poco F7 Pro впечатлява с 6000 mAh батерия, добра производителност и стилен дизайн

По-малкият брат на Poco F7 Ultra също вече е налице. И докато в него няма да намерим Snapdragon 8 Elite, смартфонът Poco F7 Pro определено има с какво да впечатли потенциалните си нови собственици. Сред акцентите са внушителна 6000 mAh батерия, 120 Hz AMOLED дисплей и повече от задоволителна производителност.

Дисплеят на Poco F7 Pro е с диагонал 6.67'', а в допълнение получаваме и 120 Hz опресняване, Full HD+ резолюция, както и 1800 нита пикова яркост. Вместо собствен вид протекция, тук от Poco използват Gorilla Glas 7i на Corning.

Гърбът на телефона също е стъклен, а рамката е алуминиева. Сертификацията против намокряне и прахови частици от Ultra модела се запазва и отново е IP68.

F7PRO3

След като споменахме производителността е редно да споменем и с какво е екипиран апарата. Налице е Snapdragon 8 Gen 3 - предното поколение флагман чипсет на Qualcomm, което все още е напълно адекватно и добър избор. Към него има до 12 GB RAM в комбинация с до 512 GB UFS 4.1 вътрешна памет.

При Poco F7 Pro, точно както и при Poco F7 Ultra, е наличен и разработеният от Poco чип VisionBoost D7, който отговаря за графичните способности на устройството. Благодарение на него ще има възможност за upscaling и HDR, които работят както при игри, така и при видео стрийминг платформи.

F7PRO2

Стигаме и до камерите, които тук са две - 50 MP LightFusion 800 сензор с OIS, допълнен от един 8 MP ултраширок сензор. Селфи камерата е 20 MP.

Батерията е едно от местата, където Poco F7 Pro блести. Наличните 6000 mAh с 90 W зареждане би трябвало да бъдат достатъчни за до 2 дни нормална работа, а на разположение отново ще бъдат чиповете Surge G1 и Surge P3, които ще подобрят работата и зареждането на батерията. 

F7PRO

От софтуерна гледна точка новият смартфон на китайската компания ще може да се радва на 4 години ъпдейти на Android, както и на 6 години ъпдейти по сигурността. Телефонът излиза с Xiami HyperOS 2, базирана на Android 15. 

Poco F7 Pro се предлага в три цвята - сиво, черно и синьо. Цените му започват от €599 за модела с 12 GB RAM и 256 GB вътрешна памет и €649 за опцията с 12 GB RAM и 512 GB вътрешна памет. 

5 НЕЩА за USB-C монитора Philips 27E1N5600HE/01

Philips 27E1N5600HE/01 е монитор с 27" диагонал, който е създаден основно за работа. Независимо дали го използвате в офиса или…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer