НачалоВидео ревюРевю на Honor 200 Pro

Ревю на Honor 200 Pro

439
Написана от  nixanbal

Honor 200 Pro е смартфон от висок среден клас, който предлага доста солиден пакет екстри, включително специален портретен режим в камерата си, разработен с френското студио Harcourt. Как се получават тези кадри и какво още крие в тънкия си извит корпус това устройство - ще ви разкажа в следващите минути.

Дизайн

Започвам с дизайна, който стриктно се прицелва в потребителите, търсещи удобно лежащ в ръката смартфон с извивки както на задния панел, така и на дисплея. Профилът на Honor 200 Pro всъщност е 8.2 мм, т.е. не чак толкова тънък, но пък тъкмо заради скосените страни изглежда и се усеща много по-фин. Устройството е с пластмасова рамка, гърбът му има интересна шарка и още по-интересна овална плочка за основната камера.

Като цяло се вижда стремежът на Honor да създаде по-специфична визия за модела. Усеща се, че тялото не е солидно като при флагман смартфон, какъвто например е Magic6 Pro, но пък има елементи, като извитото към четирите страни стъкло на екрана, които обикновено са присъщи за премиум сегмента на китайската компания.

видео ревю на Honor 200 Pro в nixanbal.com

Honor 200 Pro идва с предварително залепено фолио върху дисплея, а тялото му покрива сертификата IP65, така че е защитено от прах и пръски вода, но не е добре да го потапяте.

Отгоре на корпуса е разположен инфрачервеният порт, а отдолу е единият говорител, допълнен от втория в слушалката. Стерео звученето на Honor 200 Pro е приятно и бих казал доста качествено, като забавното е, че има опция за увеличаване на аудиото не до 100, а до 200%.

Дисплей

Дисплеят на телефона е с щедър диагонал от 6.78", AMOLED панел, Full HD+ резолюция за гъстота на пикселите от 437 ppi, 120 Hz опресняване и пикова яркост от 4000 нита в HDR режим. Традиционно вече за моделите на Honor и тук се поддържа 3840 Hz високочестотно PWM затъмняване, което намалява трептенията при ниска яркост на дисплея, а към това има и още редица технологии за щадене на очите.

Като цяло наистина много добър екран, от който не е спестено нищо, за да предложи оптимално добър образ. Единственият пропуск за мен е, че дисплеят не е LTPO, т.е. опреснителната честота не пада до 1 Hz, когато по-висока не е необходима, а това можеше да спести още повече батерия.

видео ревю на Honor 200 Pro в nixanbal.com

Иначе се предлага и чудесен Always On Display, като има опция той да бъде на цял екран или само с малко изображение и най-важната информация, което бих избрал аз. Лошото е, че Always On Display-ят не може да бъде винаги активен, а само след почукване върху екрана.

Софтуер

В софтуерно отношение апаратът идва с Android 14, покрит от фирмения интерфейс MagicOS 8.0. Honor обещава 3 години ъпдейти на Android версията и 4 години актуализации по сигурността. Интерфейсът е добре познат и лесен за навигация. Има няколко излишни предварително инсталирани приложения, които бързо премахнах, а акцентът за компанията напоследък е т.нар. Magic Portal. Това е възможността да провлачите маркиран текст, снимка или друго съдържание към края на екрана, откъдето ще изскочат подходящи приложения. Функцията разчита на AI, който адекватно да предложи точните приложения спрямо селектираното съдържание. Другата софтуерна добавка е т.нар. Магическа Капсула, която донякъде имитира Dynamic Island на iPhone и показва минимизирани приложения в зоната около селфи камерата, които можете да отворите оттам.

Камера

Камерата на Honor 200 Pro е акцент за модела, независимо че това не е флагманът на компанията. Тя включва 50 МР основен сензор с доста голям размер от 1/1.3", OIS и бленда f/1.9 + 50 MP телефото камера, отново с OIS за 2.5х оптичен зуум + 12 МР ултраширока камера с автофокус, която служи и за макро снимки.

Бих казал чудесна система, включваща само полезни камери и предлагаща цялостно доста добро представяне. Разбира се, не получавате най-способния камерафон на пазара, но за ценовата категория на Honor 200 Pro снимките с него са чудесни. Харесва ми, че има телефото камера, пък дори да не е перископна система с по-голямо приближение.

видео ревю на Honor 200 Pro в nixanbal.com

Ключово за модела е, че въвежда специален портретен режим, съвместно разработен с френското фотографско студио с 90-годишна история Харкур. Той е достъпен като влезете стандартно в режим Portrait на телефона и от логото на Харкур изберете една от три визии или една от три стилистики - Harcourt Vibrant, Harcourt colour и Harcourt Classic. Последният режим е черно-бял и е препратка към оригианлните портрети на студиото, в което са се снимали знаменитости от различни сфери и държави, включително Моника Белучи, Киану Рийвс, певци, футболисти, а дори и аз. Кхм, кхм. Е, идеята на Honor е чрез модела 200 Pro да даде възможност на по-широк кръг потребители да се докоснат, макар и частично, имайки предвид колко сложни сетъпи от осветление се използва там, до стилистиката на Харкур. Има и опция за цифрово променлива бленда, която имитира боке ефекта при стойности от f/1.2 до f/16.

Видеозаписът е максимум 4K при 30 к/с, като също е на ниво - харесва ми, че образът е детайлен, с приятни цветове и с доста добра стабилизация при снимки от ръка.

Селфи камерата е двойна, но реално снимате само с основния 50 МР сензор, а вторият обектив е уж за измерване на дълбочината в кадъра. Сензорът използва обединяване на 4 пиксела в 1, т.е. селфитата са с 12.5 МР резолюция. Има две опции за обхвата - съответно ако искате да уловите повече или по-малко от пейзажа в селфито си. Като цяло снимките са ОК, макар че понякога фонът зад лицето не е твърде детайлен, а има случаи, в които тъкмо той е акцентът. Иначе и предната камера записва 4K видео, което е супер за влогове.

Конфигурация

Конфигурацията на модела е доста солидна и всъщност в България никога не е била толкова сериозна в серията с номерата на Honor, която обичайно излиза със среден клас процесор Snapdragon. Този път обаче Honor 200 Pro е оборудван с новия Snapdragon 8s Gen 3, който е само на косъм от най-мощния премиум чипсет на Qualcomm. Този чипсет е в компанията на 12 GB RAM + 512 GB вградена памет, с което апаратът е отлично обезпечен за няколко години напред.

видео ревю на Honor 200 Pro в nixanbal.com

Излишно да споделям, че не съм имал никакви затруднения с каквито и да било игри и приложения и че с това устройство можете да очаквате наистина премиум производителност. Апаратът е подготвен за геройски подвизи с по-сериозно натоварване и има съответната охлаждаща камера от стомана, която обещава подобрена топлопроводимост. И действително за дните, в които използвам Honor 200 Pro, не съм усетил да е твърде горещ, дори при гейминг сесии.

Отлична батерия

Друг силен коз на Honor 200 Pro е батерията, тъй като апаратът използва 5200 mAh силициево-въглеродна батерия, която може да издържи цял ден активно ползване без затруднения. Това всъщност е страхотно постижение, защото говорим за наистина солиден капацитет в доста тънко и удобно в ръката устройство. Със сигурност при по-скромна употреба бихте могли да изкарате и два дни без презареждане, но не бих разчитал на това.

Поддържа се 100 W зареждане, което не е най-най-бързото в класа, но успява да запълни голямата батерия за около 45 минути или почти до 50% за 15 минути. Лошата новина е, че въпросното зарядно не влиза в комплекта, но така или иначе повечето от нас вече вероятно са се сдобили с някакъв вид бързо USB-C зарядно, с което зареждат всичките си мобилни устройства. Освен бързо зареждане с кабел, Honor 200 Pro поддържа и 66 W безжично зареждане, което е чудесно и с подходяща подложка би трябвало да можете да запълните над 60% от батерията за половин час.

Под чертата

Е, това беше моето ревю на Honor 200 Pro - новият смартфон от високия среден клас на компанията, който идва с чудесна камера със специален портретен режим, има качествен дисплей и супер солидна батерия, а производителността на чипсета и изобилието памет обещават той да остане актуален дълго време напред.

ТЕСТ ДРАЙВ: 5 неща за новата CUPRA Ateca

Преминаваш в спортен режим, с левия крак натискаш спирачката до долу, с десния - пълна газ и при достигане на…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer