Започвам с дизайна, който за мен е чудесен най-вече заради зелената версия с гръб от изкуствена кожа, който има лек релеф и мек допир. Плочката на тройната основна камера е другият ключов акцент и всъщност е с доста сериозен размер, но имайки предвид, че тъкмо фотозаложбите са ключови за Magic6 Pro - това е очаквано. Дисплеят е с леки извивки към четирите страни, което прави апарата по-удобен в ръката, но пък знам, че много от вас вече предпочитат плоското покривно стъкло.
Добрата новина е, че този корпус и екран са доста добре защитени. Смартфонът има висока защита от прах и вода IP68, което означава, че ще преживее дори потапяне във вода. Дисплеят е с т.нар. NanoCrystal Shield стъкло на Honor, което е 10 пъти по-устойчиво на счупване спрямо обикновено стъкло, а отгорему има и фабрично залепено фолио. Задният панел пък не може да се счупи лесно като стъкло, така че би трябвало, ако си купите това устройство, дори след месеци и години на употреба, целостта му да бъде запазена. Разбира се, всичко това не означава, че Magic6 Pro е безсмъртен - пазете го във всеки случай. Но все пак ще имате допълнителна сигурност, че може да понесе и по-екстремните ви хобита или забързано ежедневие.
Връщам се на дисплея, който за мен е едно от най-важните неща при избора на телефон. Диагоналът му е 6.8", има AMOLED панел с LTPO технология и динамично опресняване от 1 до 120 Hz, Full HD+ резолюция и 1600 нита пикова яркост или, дръжте се - цели 5000 нита при гледане на HDR съдържание. Традиционно вече за марката се поддържат различни щадящи очите технологии, включително 4320 Hz PWM затъмняване, което е особено ценно за чувствителни очи при ползване на телефона с по-ниска яркост. Предлага се и Always On Display с най-различни визии, като подобно на iPhone и други модели - има опция той да показва и уолпейпъра.
Като цяло чудесен дисплей с детайлен образ, дълбоко черно и ярки цветове, дори в слънчев ден. Единствената ми забележка би била към покривното стъкло, което за моя вкус трябваше да бъде с една идея по-малко извивки, но, както стана дума и в началото - въпрос на лични предпочитания.
Така стигам до черешката на тортата при Honor Magic6 Pro - тройната система от камери на гърба му, която предлага доста приятна селекция от сензори и обективи. Основната камера е 50 МР, със сензор с размер 1/1.3", OIS и променлива бленда от f/1.4 до f/2.0. Втората камера е отново 50 МР, с ултраширок обхват и автофокус за макро снимки. И може би най-интересна е ето тази 180 МР перископна камера с OIS, бленда f/2.6 и възможност за 2.5 пъти оптичен и до 100 пъти цифров зуум.
Въпросната бленда на обектива е автоматично настройваща се, но в Pro режим можете да я регулирате ръчно. Избирате само едната от двете стойности, така че решението е по-ограничено от някои конкурентни такива, но все пак е ценно, че се въвежда тук и предполагам, че ще видим еволюцията му в следващия модел.
Снимките с Magic6 Pro са чудесни, при това във всякакви условия. Предлага се AI оптимизатор на сцената и автоматичен HDR режим, както и три основни настройки за цветовете - автентични, живи и естествени. Функцията Smart Focus пък помага на автофокуса да следи постоянно хора и животни при снимки и при видео, като стига просто да докоснете обекта. Тя обаче изглежда не работи при 4K видеозапис.
За мен най-ценното е, че и трите камери в Magic6 Pro са супер способни и не разочароват с резултатите си. Най-интересната за мен обаче се оказа 180 МР перископна камера за 2.5-кратен оптичен зуум, която помага и за супер качествен 5-кратен хибриден зуум - опция, удобно изнесена в интерфейса. Тези кадри се получават отлично в повечето ситуации и ме караха да експериментирам постоянно с фотовъзможностите на телефона.
Видеозаписът също е чудесен, като е максимум 4K при 60 к/с - детайлен е и има много добра стабилизация, дори при снимки от ръка. Телефонът е супер избор и за влогове, тъй като предната камера също записва 4K при 30 или 60 к/с и има две опции за обхвата - по-тесен и по-широк. Между тях можете да преминавате, дори по време на видеозапис, така че да решавате динамично кога искате фокусът да е върху лицето ви или да хващате и по-голяма част от задния фон.
А селфи камерата е двойна и е скрита в изрязана в дисплея елипса. Зад тези два обектива са 50 МР основен сензор и 3D камера, която от една страна помага за по-доброто отделяне на лицето от фона при селфита, а от друга - служи за по-сигурно 3D сканиране на образа, когато използвате тази технология за отключване. Под дисплея има и скенер за пръстови отпечатъци, който работи доста пъргаво и е винаги точен.
В софтуерно отношение нещата са добре обезпечени, макар и вече да има производители с обещание за повече актуализации. Magic6 Pro идва с Android 14 и фирмения интерфейс MagicOS 8.0, като производителят гарантира 4 ъпдейта на Android версията и 5 години ъпдейти по сигурността.
При MagicOS 8.0 между другото има купища настройки и дребни екстри, които биха могли да са полезни в ежедневието. Аз бих обърнал внимание конкретно на новия Magic Portal - възможност да маркирате текст или изображение и да го провлачите надясно, откъдето ще изскочи списък с различни приложения, в които бихте могли да използвате въпросното. Например копирате адрес, който хвърляте в Google Maps и навигацията до него започва. Или пък снимка, която директно качвате във Facebook.
Конфигурацията на Honor Magic6 Pro се базира на това, което всички искаме - най-актуалния премиум чипсет от Qualcomm - Snapdragon 8 Gen 3. Към него има солидните 12 GB RAM + 512 GB вградена памет, така че получавате много добре обезпечен смартфон, който би трябвало да можете да използвате поне няколко години без притеснение.
Впечатляваща е и батерията. Honor използва второ поколение на силициево-карбонова батерия с капацитет 5600 mAh, към която има и специален чип и система за управление на захранването. Можете да разчитате на безпроблемно преминаване през денонощието с едно зареждане, дори да сте хевиюзър, който използва по-интензивно апарата. С по-малко игри и YouTube бихте могли да изкарате и втори ден далеч от зарядното, макар че за мен това е доста предизвикателно и бих предпочел междувременно да презаредя. А зареждането е 80 W жично или 66 W безжично, като по начало в кутията няма зарядно, но все още у нас продължава да се предлага пакет, с който получавате телефона + много добър защитен калъф, смарт часовник Honor Watch 4 и 100 W зарядно. С това зарядно ще запълвате батерията на Magic6 Pro за около 40 минути, така че няма нужда да включвате телефона всяка вечер - просто го оставете за няколко минути сутрин, преди да излезете, и ще получите достатъчно енергия за целия ден.
Приключвам с темата за звука, който е чудесен. Флагманът на Honor наистина звучи като такъв, като независимо дали пусках музика от Spotify или от YouTube - стерео високоговорителите бяха с много сериозна сила и с чудесно обемно аудио.
Това беше моето ревю на Honor Magic6 Pro - определено един от най-атрактивните смартфони на пазара в момента, който впечатлява със способна камера, солидна конфигурация, чудесна батерия и ярък дисплей. Харесва ми, че Honor са обърнали специално внимание на по-високата устойчивост на корпуса и че софтуерната поддръжка, макар и не най-добрата на пазара, е съвсем достатъчна, за да сте сигурни, че устройството ще продължи да бъде в кондиция години напред.