Дизайн и изработка
Започвам с дизайна, който на първо четене не е много по-различен от този на предходния модел, извън това, че вече не се предлага любимата ми версия с гръб от изкуствена зелена кожа. Magic7 Pro обаче идва в черно или по-интересното сребристо, което имам аз, като и в двата случая задният панел е стъклен и с приятен матов завършек. Усещам новия модел някак по-компактен и лесен за ползване, въпреки че по спецификации е съвсем малко по-тънък и лек. Голямата плочка на камерата също е една идея по-дискретна, а рамката е алуминиева, доста солидна и с чудесна обратна връзка от бутоните върху нея.
Отпред екранът е с фини извивки към всички страни, така че вървим към тотално отпадане на силно извитите дисплеи и това ми харесва. Този дисплей е защитен с NanoCrystal Shiled на Honor, което според компанията е в пъти по-устойчиво на счупване от обикновено стъкло - и слава богу, като отгоре има и фабрично залепено фолио, което да обира неизбежните драскотини в ежедневието.
Ключова новост е, че Magic7 Pro вече има не само IP68, но и IP69 защита, с което може да оцелее и при пръскане с вода под налягане с температура до 80 градуса. Вероятно си представяте как телефонът ви оцелява след изхвърляне от горещата водна струя на гейзер в Исландия, но дори да не планирате подобни експерименти - идеята е, че това тяло е още по-устойчиво и добре защитено.
Дисплей
Като характеристики дисплеят е на много високо ниво и това включва както качествен панел, така и редица технологии за предпазване на очите при безкрайните ви скролове в TikTok преди лягане. Honor залага на голям 6.8" LTPO OLED панел с опресняване от 1 до 120 Hz, резолюция 1280 x 2800 пиксела за гъстота на точките от 453 ppi, 1600 нита глобална пикова яркост в автоматичен режим и пикова яркост при HDR съдържание от цели 5000 нита. Да, този дисплей поддържа различни HDR стандарти, включително Dolby Vision и HDR10+, така че имайки предвид и щедрия му диагонал е чудесен за гледане на съдържание от стрийминг платформите.
Honor включва и набор от 7 функции за по-добър комфорт и защита на очите, подпомогнати от изкуствен интелект, които са особено ценни при ползване на телефона вечер и непосредствено преди лягане. Да, това всъщност изобщо не е препоръчително, но, ако е ваш вреден навик, от който не искате да се откажете - тук поне има решения, които донякъде да направят нещата по-леки за очите ви.
Отличната картина на почти безрамковия екран се нарушава от елипсовидната изрязана част в горния край, в която са поместени 50 МР селфи камера и 3D дълбочинна камера. Допълнителният сензор позволява 3D сканиране на лицето за по-надеждна защита с лицево разпознаване - нещо, което липсва при повечето Android конкуренти.
Около тази елипса между другото се появява жива информация за някои минимизирани приложения. Например Spotify или музикалния плейър, таймер и други. Като съответно можете лесно да се върнете към тези апове директно оттам.
Камера
Така стигам до ключовия компонент при този модел - основната му камера. Тя включва 50 МР главен сензор с размер 1/1.3", OIS и променлива бленда в две стъпки + 50 МР сензор с ултраширок обектив и макро режим + най-вълнуващата - 200 МР камера с размер на сензора 1/1.4", оптична стабилизация и 3-кратно оптично приближение.
Резултатите с Magic7 Pro са на много високо ниво и през деня, и нощем, особено като контрол на шума в по-предизвикателни ситуации. Обикновено има по-висок контраст и цветовете невинаги се стремят да бъдат максимално естествени, но камерата на модела се представи отлично в моите тестове и ви препоръчвам да разгледате втори брой на ФОТОСБЛЪСЪК в сайта, в който ще видите доста изчерпателен преглед на възможностите ѝ.
Magic7 Pro предлага и доста сериозен зуум извън оптичния, като в интерфейса на камерата имате удобна стъпка аз 6-кратно приближение. Над 30 пъти обаче може да активирате изкуствения интелект в устройството, който да изглади несъвършенствата на кадъра и да постигне по-приятна за окото снимка. В някои ситуации това е за сметка на автентични детайли, имайте го предвид, но все пак е интересна добавка.
Видеозаписът също е на ниво - и като стабилизация, и като детайли и цветопредаване. Максимумът е 4K при 30 или 60 к/с, като единствената ми забележка е, че преминаването между различните камери би могло да бъде по-плавно, а при нощно видео има някои артефакти при всяко поклащане от ходене например.
Като цяло - чудесна камера, с която ще имате купища възможности и фокусни разстояния за фотоекспериментите си.
Конфигурация
Конфигурацията не се нуждае от много думи, защото получавате най-доброто. Налице е най-актуалният и мощен чипсет Snapdragon 8 Elite на Qualcomm, допълнен от 12 GB RAM + 512 GB. В настройките ще видите, че от вградената памет са заети още 12 GB за оперативната, а после ще установите, че това не може да се изключва и променя. На фона на толкова сериозен капацитет на наличната памет това може би не е проблем, но все пак се надявам Honor да отключат тази настройка за потребителите.
Смартфонът е предостатъчно мощен, за да осигури гладко ползване няколко години напред, а освен това се справя с различни AI задачи. Вече споменах някои трикове на камерата и дисплея, а освен тях ще разчитате на AI асистента Gemini, Circle to Search with Google, както и различни опции за редакция на снимките. Тук влиза изтриването на нежелани обекти, изрязването на елементи от кадъра и разширяването на снимката. Налице е и т.нар. Магически портал на Honor, за който съм ви разказвал неведнъж. Премахването на обекти от кадрите изглежда доста интелигентно, защото само разпознава сенките и ги премахва заедно с неженалите елементи.
Иначе Magic7 Pro върви под Android 15 и използва интерфейса MagicOS 9, като това е първият телефон на Honor с обещание за цели 7 години ъпдейти на Android версията и също толкова актуализации по сигурността.
Батерия и зареждане
Батерията на смартфона е интересна тема, защото е с капацитет от 5270 mAh, а това е по-малко отколкото китайската версия на същия модел (5850 mAh) и също малко по-малко отколкото на предходния Magic6 Pro (5600 mAh). Не знам на какво се дължи този даунгрейд, но, ако си затворим очите за него, за мен наличната батерия също не звучи никак зле и беше достатъчна за пълен ден интензивно ползване с много снимки и социални мрежи или ден и половина - два с по-умерена работа.
Освен това ценен ъпгрейд спрямо миналата година е увеличената скорост на зареждане, което вече е 100 W с подходящо зарядно, като в кутията не влиза такова. Поддържа се и 80 W безжично зареждане, както и обърнато безжично зареждане. Пълно зареждане със 100 W зарядно отнема около 35 минути, което е супер показател.
Звук
Тук ще спомена и звученето от високоговорителите, което наистина е чудесно. Аудиото е богато и плътно, като дори се усеща приятен бас. Бих слушал дори някое и друго музикално парче през тези спикъри, но най-вече - ще усещате солидно озвучаване при гейминг, YouTube, сериали и т.н.
Под чертата
И така това беше моето ревю на Honor Magic7 Pro - новият премиум модел на компанията, който идва с рафиниран дизайн, чудесна система от камери и солидна конфигурация, обезпечаваща настоящия AI пакет, а и неговите евентуални бъдещи разширения. Харесва ми и решението на Honor да се посвети на дълга софтуерна поддръжка.