Още по темата
Миналата седмица получихме информация, че въпросният премиум модел на корейците ще има 5.2" дисплей с резолюция 2560x1440 пиксела. Такава очакваме и от LG G3, който ще бъде официално представен на 27 май, така че двете устройства изглежда ще влязат в пряк сблъсък в началото на лятото.
Източникът Naver от родината на Samsung сега твърди, че устройството с кодово име KQ (Lentis) ще струва около 900 000 корейски вона, което е около 650 евро. Цената всъщност е съвсем близка до стартовата на оригиналния Galaxy S5 (на снимката горе), но на някои пазари последният вече се продава за по-малко - под 600 евро.
Отново се споменава средата на юни като премиера за модела Galaxy S5 Prime (G906), което се застъва с предишни слухове.
Ще бъде интересно, ако корейците действително решат да покажат нов флагман толкова скоро след Galaxy S5, а и да не забравяме, че в края на лятото се задава Galaxy Note 4.



