Samsung Galaxy S6 ще има по-малка батерия от предшественика си
Вече знаем доста детайли около новия флагман на Samsung, а днес се появи потвърждение за капацитета на батерията му. Galaxy S6, а вероятно и неговата версия с извит дисплей S6 Edge, ще има 2600 mAh батерия, което означава, че тя ще бъде по-малка от тази при Galaxy S5.
Капацитетът от 2600 mAh ще бъде с 200 mAh по-малко спрямо миналогодишния флагман на Samsung и равен с този на S4 от 2013 г.
Новият водещ модел от серията дроиди на корейците ще разполага с 5.1″ дисплей с изключително висока резолюция (Quad HD), което ще е само една от предпоставките за бързото изтощаване на батерията.
Причината за по-малката батерия в Galaxy S6 най-вероятно е у физическите размери на смартфона, който ще бъде с много тънък профил от 6.9 мм, приближавайки се до iPhone 6.

Добрата новина е, че устройството ще използва чисто новия чипсет Exynos 7 Octa на корейците, който се произвежда по 14 nm процес и обещава не само 20% по-бързи реакции, а и 35% по-нисък разход на енергия. Така че, независимо от по-напомпания хардуер, Galaxy S6 може всъщност да изкарва достатъчно с едно зареждане. Е, ако процесорът не се справи, дано Samsung имат планирана версия с E-Ink дисплей…
Очаквайте отразяване премиерата на Samsung Galaxy S6 и Galaxy S6 Edge на живо в nixanbal.com на 1 март.
Изображението по-горе е концепция на дизайнера Мартин Хайек.