НачалоНовиниSamsung трябва да плати $11.6 милиона обезщетение на Huawei заради нарушени патенти

Samsung трябва да плати $11.6 милиона обезщетение на Huawei заради нарушени патенти

3874
Написана от  nixanbal 06 април 2017
											
Samsung трябва да плати $11.6 милиона обезщетение на Huawei заради нарушени патенти

Китайският съд е наредил на Samsung на плати $11.6 милиона обезщетение на Huawei заради нарушени патенти, пише Reuters. Това е първото от редица дела, заведени срещу корейския технологичен гигант от Huawei.

Huawei е завела срещу Samsung дела в Китай и в САЩ още през май миналата година, като днешното решение е само по едно от тях и е на китайския съд. Той е признал три дъщерни дружества на Samsung в нарушение на патенти, свързани с използвани в смартфоните технологии.

Интересното е, че в отговор Samsung също е завела дело срещу Huawei миналата година и също за неправомерно използване на нейни патенти. По този случай обаче засега няма обявено решение. 

От Huawei са приветствали решението на съда в тяхна полза, а от Samsung ще коментират, когато се запознаят с него по-отблизо. 

Honor Magic7 Pro излиза в България и е с 500 лв. отстъпка до 4 февруари

На специално събитие в Блед, Словения, Honor обяви, че пуска новия си премиум модел Magic7 Pro в Европа. Смартфонът вече…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer