Шефът на финансите в Apple се пенсионира след 18 години в компанията

Питър Опенхаймер, главният изпълнителен директор на Apple, напуска компанията след 18 години в нея, стана ясно от официално прессъобщение. Причината е желанието на Опенхаймер да се пенсионира, което ще се случи през септември т.г., а след това постът ще бъде поет от Лука Маестри, също заемащ висок пост във финансовия отдел на Apple. 

Питър Опенхаймер беше старши вицепрезидент и главен изпълнителен директор на Apple през последното десетилетие, в което годишните приходи на компанията се повишиха от $8 милиарда на $171 милиарда, споделя Тим Кук в прощалното съобщение. 

Опенхаймер е в Apple от 1996 г., а преди това е заемал поста главен финансов директор в Nokia Siemens Networks и Xerox. 

Линкът е копиран