Sony не изключва възможността да продаде смартфон бизнеса си, пише Reuters

Въпреки успеха в някои направления (PlayStation и фототехниката), Sony все още търси начин да направи успешен бизнеса си с телевизори и този със смартфони. Като евентуална мярка за справяне със ситуацията не е изключено японците да продадат устройствата си Xperia или да направят нов джойнтвенчър, пише Reuters. 

На изложението CES 2015 миналата седмица Sony представи нови супертънки телевизори, а на IFA 2014 изцяло обнови портфолиото си смартфони и таблети Xperia, но “никой бизнес не е завинаги” е тезата, която следва мениджмънтът на компанията, твърди запознат с плановете й източник. 

Вече стана ясно, че през настоящата година Sony ще се фокусира върху по-обран каталог смартфони Xperia и акцент ще бъде високият клас устройства. 

Разбира се, все още не е ясно дали японците наистина ще прибегнат до такива мерки, за да спасят мобилните си устройства и бизнеса с телевизорите. Би било изненадващ ход да се сформира нов джойнтвенчър, след като схемата с Ericsson вече веднъж се доказа като неуспешен модел и през 2012-а Sony откупи дела на шведите, за да продължи сама със смартфоните. 

Линкът е копиран