Sony Xperia E4 е смартфон от нисък клас с 5″ дисплей и 2 дни живот на батерията

Sony не издържа до MWC 2015 и две седмици преди изложението представи смартфона Xperia E4. Устройството е позиционирано в по-ниския ценови сегмент и не предлага вълнуващи спецификации, но надгражда миналогодишния Е3 с някои важни подобрения. 

Xperia E4 разполага с 5-инчов IPS дисплей със сравнително ниска резолюция от 960х540 пиксела (qHD).

Sony XPERIA E4

Смартфонът е заменил чипсета на Qualcomm с такъв на MediaTek – MT6582, който има 4-ядрен процесор на 1.3 GHz, допълван от 1 GB RAM, 8 GB вградена памет + microSD слот, 5 МР основна камера с автофокус, Full HD видеозапис и светкавица + 2 МР предна. 

Sony XPERIA E4

Батерията е с капцитет 2300 mAh с Ultra STAMINA Mode и обещава до 2 дни живот с едно зареждане, а операционната система за съжаление не е Lollipop, а Android 4.4.4 KitKat. 

Sony XPERIA E4

Xperia E4 има пластмасов корпус, който е запазил емблематичния бутон от флагманите Xperia Z, но има доста по-дебел профил от 10.5 мм. 

Sony Xperia E4 ще бъде на пазара до няколко седмици, а цената му все още не е обявена, но със сигурност ще бъде по джоба на по-широк кръг потребители, тъй като това е най-достъпната серия смартфони на производителя.

Sony XPERIA E4

Апаратът ще се предлага в черно и бяло и ще има версия с два SIM слота. 

Линкът е копиран