Apple отново изгуби прототип на iPhone, полицията помогнала в търсенето
През 2010 г., малко преди премиерата на iPhone 4 (на снимката), служител на Apple беше изгубил прототип на устройството в нощен бар и то попадна в ръцете на когото трябва – момчетата от Gizmodo, които му направиха доста подробна фотосесия. Ура, тази година историята се повтаря, макар че изгубеният смартфон все още не е намерен от никого, или поне не от популярен сайт за хай-тек играчки, който да го представи на света. Вчера полицията на Сан Франциско пусна прессъобщение, в което описва как е помогнала на Apple в търсенето на „изгубен предмет", а подсказката за iPhone 5 идва от доклада на властите, озаглавен "iphone5.doc", съобщава Ройтерс.

В четвъртък Стив Джобс подаде оставка от поста главен изпълнителен директор на Apple и реши да продължи пътя си в компанията като председател борда на директорите. Слизането му от водещия пост обаче не остана без реакции по целия свят, а ако се чудите коя е най-щурата от всички – вижте логото на Apple, очертано на картата на Токио. Въпросният маршрут от 21 км е изминат от блогъра Joseph Tame в знак на признателност към Стив Джобс. В постижението на Joseph са участвали 2 броя iPhone (вероятно батерията на един не е достатъчна), приложението RunKeeper и здравите му два крака.

Дългогодишният CEO на Apple Стив Джобс се оттегля от поста си, а на негово място бордът на директорите избра Тим Кук. Причината Джобс отбелязва сам - вече не може да изпълнява задълженията си пълноценно и е дошъл денят да слезе от шефския пост. Припомням ви, че шефът на Apple отдавна има здравословни проблеми.

Само с два модела на таблета iPad Apple успява да доминира пазара на тези устройства и продава повече от всичките си конкуренти взети заедно. До края на 2011 г. компанията ще държи 85% от пазара на таблетите в световен мащаб и въпреки продължаващия спад, до 2020-а няма начин Apple да бъде изместена от първото място.
Skype свали приложението си за iPad от App Store часове след пускането му
Изглежда, че все още има случаи, в които не Apple е в ролята на злия диктатор, който премахва приложения от App Store, а и самите разработчици го правят. Сега Skype, която е в процес на придобиване от Microsoft, реши да свали новата версия на своя ап, като причината е в прекалено ранното му пускане.
Основателят на Facebook е най-влиятелният човек в медиите според Guardian
Основателят на Facebook и най-популярното име в социалните мрежи днес, Марк Зукърбърг, е обявен за най-влиятелния човек в медиите във Великобритания. Признанието идва от Guardian, където Зукърбърг оглавява годишния списък с ТОП 100 личности. На второ място се нарежда Джак Дорси, съосновател на друга изключително популярна социална мрежа – Twitter, което е нормално предвид бурното й развитие.
Apple отново чупи собствените си рекорди, продала е над 20 милиона iPhone

Вече не си спомням тримесечие, в което Apple да не са отчели рекордни резултати и изглежда и това няма да е така. За фискалната трета четвърт на 2011, приключила за компанията на 25 юни, обявените приходи са $28.57 милиарда и нетна печалба от $7.31 милиарда. Година по-рано същите числа бяха $15.70 милиарда и $3.25 милиарда съответно.
Не пиша пост при всяка нова придобивка (разбирай джаджа), но за новото iPod nano не мога да пропусна! От няколко дни на джоба на дънките ми е закачена тази малка играчка, а в ушите ми гърмят любимите парчета с още по-як звук отпреди. Това е първият iPod nano със сензорен екран и въпреки че вече не е новост на пазара, по-надолу ви предлагам първите си впечатления от него и безпристрастна оценка на най-добрите и най-слабите му страни...
Премиера на iPad 2 по смешния начин... Пародия на промо видеото от Apple.

Няма как да сте пропуснали новината, че Apple обяви новия си таблет iPad 2. Наследникът на хитовия iPad е по-бърз спрямо него, по-тънък и по-лек. И ако по-финото тяло за вас няма значение, ще ви кажа още, че iPad 2 идва със Smart Cover - общо взето калъф за таблета, който може да служи и като стойка при писане. Очакваните две камери вече са факт, процесорът е двуядрен, а интересен факт е още, че ще има и бяла версия, за която желая успех на Apple, тъй като наистина изглежда симпатично.
Преди да проверите всички спецификации на Apple iPad 2 в сайта на производителя, вижте това забавно видео, с което едни момчета могат да ви просълзят от смях.
Вижте какво може камерата на iPhone 4 - 720p HD видеозапис!

Кой каза, че заминаването на половината ти приятели в чужбина няма и положителни страни? Ето, че аз открих една от тях, свързана с необявения все още в България iPhone 4, но подвизаващ се отдавна вече в САЩ.
Мой приятел, който живее вече няколко години в Джърси, ми изпрати видеото по-долу. Заснето е с iPhone 4 и естествено е със 720p HD резолюция. Прилагам го в този пост, за да видите на какво е способна камерата на новия телефон от Apple.
За любопитните и запалени по американския футбол – срещата е (мисля) от 2 септември, между New York Giants и Patriots.
Съвсем скоро пък ще публикувам и подробно ревю + много живи снимки на iPhone 4, така че – навъртайте се наоколо... ;)


