В мрежата и преди се е появявал моделът XT560 на Motorola, а днес за първи път изскочи и изображение, което ни показва как ще изглежда той. Смартфонът ще върви под Android OS и ще е сравнително базов модел, но достъпната цена и свежият дизайн може да го направят атрактивна покупка за много потребители. Според сайта AndroidGreed.com Motorola XT560 ще се появи съвсем скоро на европейския пазар, а не в САЩ, както обикновено става с устройствата на тази компания.
Шефът на Motorola е получил четири пъти по-висока заплата за 2011 г.
$47 милиона или по близо $4 милиона месечно е получил главният изпълнителен директор на Motorola Mobility за 2011 г. Заплатата на Санджай Джа за миналата година е близо четири пъти по-висока от възнаграждението му за 2010-а, когато е взел около $13 милиона. Причината за повишението е успешното разделяне на Motorola в две компании – Motorola Solutions и Motorola Mobility.
Плановете на Google относно придобитата Motorola Mobility все още не са официално разкрити. Да, знаем, че сделката бе направена основно заради патентите и защитата на екосистемата Android, но дали на Google няма да им хрумне нещо друго? А как биха реагирали Samsung и HTC, ако интернет компанията реши да последва модела на Apple и пусне своя iPhone „домашно производство“?
След добрите новини, че Motorola RAZR MAXX пристига в Европа още следващия месец, в мрежата се появиха още любопитни слухове около американската компания. Motorola DROID RAZR HD може би е следващият хит от серията, който ще има мощната батерията на RAZR MAXX и по-голям дисплей с HD резолюция.
Още от миналото лято беше задействана сделката по купуването на Motorola Mobility от Google, което изненада всички и не заради цената от $12.5 милиарда, а защото излезе въпросът – какво ще прави интернет компанията с производител на смартфони? Според информация на The Wall Street Journal Google вече обмисля продажба и е предложила на Huawei да купи телефонния бизнес на Motorola.
VIVACOM продължава традицията да пуска новите модели на Motorola и обяви, че от днес в магазините с оранжевото лого ще се предлага DEFY MINI. Смартфонът е ориентиран към спортните натури и има защитен от вода, прах и удари корпус, а цената му с договор към VIVACOM е между 100 и 270 лв.
Motorola RAZR MAXX и мощната му батерия идват в Европа следващия месец
Ура за всички фенове на Motorola и въобще всички, които искат хай-енд смартфон с истински здрава батерия! Motorola DROID RAZR MAXX ще пристигне и на европейския пазар, при това още през месец май.
Google плаща $12.5 милиарда за мобилното подразделение на Motorola, но вече повече от половин година сделката преминава през одобрението на различни регулаторни органи. След като през февруари компаниите получиха зелена светлина от САЩ и Европа, днес всички очакват последната стъпка и приключването на сделката. Всички очакват Китай да каже своето „да“.
Apple иска от 5 до 15 долара за всеки продаден дроид от Samsung и Motorola
Всички знаем с каква страст Apple се хвърля във всевъзможни съдебни битки със Samsung, Motorola и още редица други конкуренти. Създателите на iPhone не личи да щадят средства за адвокати и дела щом се стигне до това да захапят някой производител на смартфони и таблети. Нещата обаче изглежда се променят и Apple търси как да разреши тези проблеми в дългосрочен план. Компанията иска Samsung и Motorola да си плащат по 5-15 долара за всяко продадено устройство с Android OS, съобщава Dow Jones Newswires.
Щандът на Motorola на Конгреса тази година бе сходен с миналогодишния и изглеждаше страхотно. Беше ми приятно да се разходя из него и да разгледам всички устройства на компанията, макар и само тези предназначени за европейския пазар. Вижте подробностите в снимки и видео по-долу...


