Начало Motorola

Motorola XT560 ще бъде базов дроид с приятен дизайн

2510
Написана от nixanbal 23 април 2012

В мрежата и преди се е появявал моделът XT560 на Motorola, а днес за първи път изскочи и изображение, което ни показва как ще изглежда той. Смартфонът ще върви под Android OS и ще е сравнително базов модел, но достъпната цена и свежият дизайн може да го направят атрактивна покупка за много потребители. Според сайта AndroidGreed.com Motorola XT560 ще се появи съвсем скоро на европейския пазар, а не в САЩ, както обикновено става с устройствата на тази компания.

Шефът на Motorola е получил четири пъти по-висока заплата за 2011 г.

3030
Написана от nixanbal 22 април 2012

$47 милиона или по близо $4 милиона месечно е получил главният изпълнителен директор на Motorola Mobility за 2011 г. Заплатата на Санджай Джа за миналата година е близо четири пъти по-висока от възнаграждението му за 2010-а, когато е взел около $13 милиона. Причината за повишението е успешното разделяне на Motorola в две компании – Motorola Solutions и Motorola Mobility.

Google иска да има своя iPhone, но ще се пребори ли за него

3124
Написана от nixanbal 18 април 2012

Плановете на Google относно придобитата Motorola Mobility все още не са официално разкрити. Да, знаем, че сделката бе направена основно заради патентите и защитата на екосистемата Android, но дали на Google няма да им хрумне нещо друго? А как биха реагирали Samsung и HTC, ако интернет компанията реши да последва модела на Apple и пусне своя iPhone „домашно производство“?

Скоро може да видим Motorola RAZR с 4.6“ HD дисплей

2952
Написана от nixanbal 17 април 2012

След добрите новини, че Motorola RAZR MAXX пристига в Европа още следващия месец, в мрежата се появиха още любопитни слухове около американската компания. Motorola DROID RAZR HD може би е следващият хит от серията, който ще има мощната батерията на RAZR MAXX и по-голям дисплей с HD резолюция.

Google иска да продаде Motorola на Huawei, твърдят слухове

2397
Написана от nixanbal 11 април 2012

Още от миналото лято беше задействана сделката по купуването на Motorola Mobility от Google, което изненада всички и не заради цената от $12.5 милиарда, а защото излезе въпросът – какво ще прави интернет компанията с производител на смартфони? Според информация на The Wall Street Journal Google вече обмисля продажба и е предложила на Huawei да купи телефонния бизнес на Motorola.

Motorola DEFY MINI вече се продава в магазините на VIVACOM

3694
Написана от nixanbal 10 април 2012

VIVACOM продължава традицията да пуска новите модели на Motorola и обяви, че от днес в магазините с оранжевото лого ще се предлага DEFY MINI. Смартфонът е ориентиран към спортните натури и има защитен от вода, прах и удари корпус, а цената му с договор към VIVACOM е между 100 и 270 лв.

Motorola RAZR MAXX и мощната му батерия идват в Европа следващия месец

4585
Написана от nixanbal 03 април 2012

Ура за всички фенове на Motorola и въобще всички, които искат хай-енд смартфон с истински здрава батерия! Motorola DROID RAZR MAXX ще пристигне и на европейския пазар, при това още през месец май.

Китай продължава проучването на сделката Google/Motorola

2626
Написана от nixanbal 21 март 2012

Google плаща $12.5 милиарда за мобилното подразделение на Motorola, но вече повече от половин година сделката преминава през одобрението на различни регулаторни органи. След като през февруари компаниите получиха зелена светлина от САЩ и Европа, днес всички очакват последната стъпка и приключването на сделката. Всички очакват Китай да каже своето „да“.

Apple иска от 5 до 15 долара за всеки продаден дроид от Samsung и Motorola

2716
Написана от nixanbal 07 март 2012

Всички знаем с каква страст Apple се хвърля във всевъзможни съдебни битки със Samsung, Motorola и още редица други конкуренти. Създателите на iPhone не личи да щадят средства за адвокати и дела щом се стигне до това да захапят някой производител на смартфони и таблети. Нещата обаче изглежда се променят и Apple търси как да разреши тези проблеми в дългосрочен план. Компанията иска Samsung и Motorola да си плащат по 5-15 долара за всяко продадено устройство с Android OS, съобщава Dow Jones Newswires.

Среща с Motorola MOTOLUXE и DEFY MINI на MWC 2012

3763
Написана от nixanbal 01 март 2012

Щандът на Motorola на Конгреса тази година бе сходен с миналогодишния и изглеждаше страхотно. Беше ми приятно да се разходя из него и да разгледам всички устройства на компанията, макар и само тези предназначени за европейския пазар. Вижте подробностите в снимки и видео по-долу...

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer