Дизайн на iPhone от 2005 г. доказва, че Apple не е откраднала идеята на Sony
Преди няколко дни стана ясно, че на започналото вчера дело между Apple и Samsung южнокорейците ще представят тезата си, че Apple е откраднала идеята за дизайна на iPhone от Sony. Според Samsung това означава, че външният вид и на техния смартфон не е оригинална идея и така би трябвало приликите на устройствата Galaxy с тези на Apple също да бъдат оправдани. Оказва се обаче, че първите скици на iPhone са били направени много по-рано.
В същата тази сесия с въпроси и отговори с продуктовия мениджър на Sony Mobile за Обединеното Кралство, в която стана ясно, че смартфоните от 2011-а няма да получат Jelly Bean, бе съобщена и още една подробност от бъдещите планове на компанията. Няма да видим нов смартфон от серията Xperia с физическа клавиатура (стандартна или QWERTY), не и в близко бъдеще.
Официално: Смартфоните Xperia от 2011 г. няма да получат Jelly Bean
В английската Facebook страница на Sony феновете днес можеха да задават въпроси и да получават директни отговори от продуктовия мениджър на Sony Mobile за Обединеното Кралство Джон Купър. Разбира се, много от тях са свързани с ъпдейтите на смартфоните Xperia и от отговорите на Купър стана ясно, че миналогодишни модели като Xperia arc S и Xperia mini pro няма да получат Jelly Bean.
Ако си мислите, че щурата сага около Samsung и Apple може да приключи в близките... години - грешите. Следващата седмица започва изслушването на двете страни в поредното им дело и според AllThingsDigital южнокорейците имат нов аргумент в своя защита - Apple са откраднали дизайна на iPhone от Sony. Минутка мълчание и неловко премигване. И въпреки че това не обяснява защо таблетите Galaxy Tab приличат на iPad, изглежда по този начин Samsung искат да докажат пред съда, че както те са заимствали идеи от Apple, така те преди години са копирали визия за устройство на Sony.
Sony подготвя специално събитие два дни преди IFA, какво ще видим там?
Два дни преди старта на изложението IFA в Берлин Sony обяви, че ще има собствена пресконференция, а на нея вероятно ще видим официалната премиера на някои смартфони Xperia. Най-горещото устройство без съмнение ще бъде Sony LT30p Mint, за който вече ви разказах в подробности.
Sony ще увеличи поръчките си за смартфони към ODM партньорите си
През втората половина на годината се очаква Sony Mobile да пусне много нови устройства и с това не само да заздрави портфолиото си смартфони, но и да увеличи поръчките си към своите партньори, съобщава DigiTimes.
Sony Xperia SL е лек ъпгрейд на Xperia S + нови цветове за дамите
В мрежата днес излезе първото официално изображение на необявен все още смартфон на Sony, който е сочен за Xperia SL. Моделът не е нещо съвсем ново и впечатляващо като очаквания Sony Mint, но ще предлага лек ъпгрейд на функциите в Xperia S, както и няколко нови цвята за дамите.
Sony VAIO T13 е първият ултрабук на японците, а също и първият, който реших да взема за няколко дни разцъкване и след това да споделя опита си с него. Самият аз все още ползвам 15-инчовото, вече доста „тромаво“ VAIO, което е обикновен ноутбук, така че категорията на тези ултракомпактни и преносими машинки беше нова и за мен, поне от гледна точка на потребител. И въпреки че докато в момента започвам да пиша този материал все още привиквам към новата клавиатура, имам цял куп впечатления от VAIO T13, които можете да прегледате заедно с голяма галерия снимки по-надолу...
TESTfactory доказа, че Sony Xperia P е смартфонът с най-яркия дисплей
Sony Xperia P има изключително ярък дисплей и е първият с технологията WhiteMagic. Производителят е горд с продукта си и за да привлече още веднъж вниманието ни върху разработката си, е поръчал на лаборатория да измери яркостта на дисплея и да я сравни с още 11 конкурентни модела.
Ексклузивно: Снимки с камерата на Sony LT30p Mint + още информация
Sony LT30p с кодово име Mint се е появявал няколко пъти в мрежата, но този път имам нещо интересно за вас благодарение на близък човек извън страната, който е успял да си поиграе със смартфона. Освен детайли около функционалността и външния вид на модела, получих и няколко снимки, направени с камерата на Sony Mint, а както знаем тя е 13-мегапикселова и ще бъде акцент при него.


