Още със самото си излизане на пазара Steam Deck се превърна в хит не само заради множеството функции и удобства, които предлага за мобилен гейминг, но и с доста достъпната си цена спрямо това, което потребителите получават.
Е, това изглежда остава в историята, благодарение на кризата с цените на RAM чиповете и други компоненти в световен мащаб, която неизбежно засегна е и PC гигант като Valve.

Новата цена на най-популярния модел на Steam Deck - OLED версията с 512 GB вътрешно пространство се покачва с €230 - от €549 на €769. Междувременно опцията с 1 TB вътрешна памет скача нагоре с €240 - от €679 на €919.
Този ход на Valve със сигурност прави конзолата доста по-недостъпна за по-масовата аудитория, но поражда и друг много важен въпрос - ако това са текущите цени на Steam Deck в момента, предвид пазарната реалност, то колко ли ще струва първата декстоп конзола на компаията - Steam Machine, която ще бъде значително по-мощна от по-малкия си брат и ще има ли смисъл от нейното съществуване изобщо?



