Според Viber не социалните мрежи, а чат приложенията задържат повече вниманието на потребителите
71% от времето, което потребителите прекарват с телефона си, е разпределено между 3 приложения, а 50% от него е фокусирано върху само едно, сподели днес Кристина Констандаче, Главен директор продажби в Rakuten Viber. Тя заяви като основна цел пред Viber превръщането му в "супер-приложение", което предлага на потребителите не само платформа за комуникации, но и различни допълнителни услуги. Подобни примери има основно в Азия, допълни Констандаче, като назова WeChat и Line.
Разрастват се и бизнес отношенията на Viber с компании в България, които използват платформата за достигане до своите настоящи и потенциални нови клиенти. Услугата Viber Business Messages отчита 46% нови бизнес профили в страната ни.
С над 77 на сто са се увеличили и видените от българските потребители рекламни съобщения, обяви Константин Костадинов, Старши директор продажби в Rakuten Viber за ЦИЕ и ОНД, като сред основните рекламодатели, използващи този метод, са били А1, Raiffeisen Bank, Coca-Cola, Emag и други.
Броят на Viber чатботовете в България се е увеличил с 26%, като екипът се похвали със своя популярен чатбот за информация около COVID-19, който има близо 90 000 абонати. Въпреки това, според данни на Viber 74% от потребителите предпочитат да си пишат с бизнеси, ако знаят, че отстреща им отговаря реален човек.
Колкото до активността на българските потребители на Viber за последните 12 месеца - през 2021 г. те са реализирали 530 милиона обаждания с обща продължителност 50 милиона часа, изпратили са над 13 милиарда съобщения, 700 милиона стикера и са използвали 2 милиона от новите AR филтри. Филтрите са една от новите функционалности, представени на пазара миналата есен.