НачалоВидео ревюВИДЕО: Ревю на Poco M3 Pro 5G

ВИДЕО: Ревю на Poco M3 Pro 5G

3994
Написана от  nixanbal

POCO M3 Pro 5G е смартфон с атрактивна цена, който предлага дисплей с висока опреснителна честота, солидна батерия и свеж дизайн. А освен това е един от най-достъпните модели с 5G поддръжка, което може и да се окаже ключовото му предимство.

Корпусът на Poco M3 Pro 5G е пластмасов - както рамката, така и задният панел, въпреки че лесно можете да го сбъркате и със стъкло заради бляскавата му повърхност. Моята бройка е в т.нар. цвят Power Black и всеки допир до нея оставя ясно видими отпечатъци, така че бих ви препоръчал веднага да поставите силиконовия калъф от комплекта.

По-добрият вариант за мен обаче би бил да изберете жълтата версия - т.нар. Poco Yellow, която не само ще задържа по-малко видими отпечатъци, но е и в пъти по-вълнуваща като визия. Казвам това, защото Poco M3 Pro 5G има интересен черен акцент върху задния си панел, точно около камерата, който е най-ясно видим при жълтия модел и прави цялостния дизайн много по-различен и атрактивен. А и жълто и черно е чудесна комбинация, ако питате мен.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

По корпуса на телефона ще отбележа още инфрачервения порт отгоре, единичния говорител в долната част, както и странично разположения скенер за пръстови отпечатъци, интегриран в бутона за включване. Скенерът работи доста пъргаво и се радвам, че дори в по-достъпните смартфони този начин за отключване не просто присъства, но е и супер удобен в ежедневието. Предлага се и сканираща лицата технология, която също е бърза, макар и не толкова сигурна. Колкото до споменатия говорител - силата му е доста прилична, но, разбира се, не може да се сравнява с моделите със стерео звук. Добрата новина е, че Poco не са пропуснали 3.5 мм жак за слушалки, така че за слушане на музика със сигурност ви препоръчвам да използвате такива или безжичен модел.

Тялото на Poco M3 Pro 5G тежи 190 грама и е сравнително дебело с профил 8.9 мм, но заради скосените страни се усеща доста добре в ръката. Нещо повече - екранът тук е с 6.5" диагонал, което е по-малко от обичайните 6.67", които Xiaomi използва при моделите си, така че смятам, че ще пасне на по-широк кръг потребители. Върху него между другото има залепено защитно фолио.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Дисплеят има Full HD+ резолюция от 2400 х 1080 пиксела, 90 Hz опреснителна честота и около 500 нита пикова яркост. Панелът е LCD, което е очаквано в тази ценова категория, но всъщност не е никак лош и предлага доста приятен образ, съвсем приличен за гледане на филми или игри. Добрата новина обаче е това 90 Hz опресняване, което е динамично и може да сваля честотата до 30 Hz спрямо съдържанието върху дисплея. Целта на тази технология, която Poco нарича DynamicSwitch, е да пести батерията.

В горната част на екрана е изрязана предната 8 МР камера, която поддържа AI и HDR, някои разкрасителни ефекти и филтри, както и стартиране на селфи таймер с вдигане на ръка.

снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com

снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com

снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com

снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com снимка с Poco M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Така стигам до основната камера на Poco M3 Pro 5G, който има 48 МР основен сензор с бленда f/1.79, 2 MP макро камера и 2 МР дълбочинен сензор. Това със сигурност не е най-функционалната комбинация от камери, но важното е, че главният сензор всъщност се справя прилично - прилично спрямо класа на телефона, разбира се. Изображенията излизат с 12 МР резолюция, тъй като се използва технология за обединяване на 4 пиксела в 1, но има и 48 МР режим, ако искате да използвате максималната. В настройките ще откриете Pro Mode с ръчни настройки, нощен режим, който осезамо съживява кадрите след залез, както и портретен режим с размазване на фона, който не работи перфектно, но все пак е налице, ако търсите подобен ефект. По отношение на видеозаписа се поддържа максимум Full HD при 30 к/с, така че 4K остава запазена привилегия за малко по-високия клас.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Конфигурацията на Poco M3 Pro 5G е изградена на база чипсета Dimensity 700 на MediaTek, който е едно от най-достъпните решения с 5G модем към момента. Той е произведен по 7-нанометров процес и включва процесор на до 2.2 GHz и сравнително добра графика (Mali-G57 MC2). Като цяло чипсетът е ключовият ъпгрейд спрямо Poco M3, при който се използваше 11-нанометровият Snapdragon 662.

Конфигурацията тук се допълва от скромните 4 GB RAM и 64 GB вградена памет, но има и microSD слот. На места можете да откриете и модификация с 6 GB RAM и 128 GB памет, която със сигурност бих ви препоръчал, тъй като разликата в цената не е чак толкова осезаема. Като цяло спецификациите осигуряват пъргава работа за устройството и със сигурност може да подкара повечето популярни игри, макар и не при максимални настройки. Разбира се, не става въпрос за геймърски телефон, но за много лежерни игри конфигурацията е съвсем ОК.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Батерията на Poco M3 Pro 5G е с капацитет 5000 mAh, така че е по-малка от 6000-милиамперчасовата на модела Poco M3, но всъщност осигурява съвсем задоволителен живот с едно зареждане. Смартфонът може да понесе цял ден време на ползване, с доста игра и разцъкване на камерата, а ако сте по-пестеливи в ползването, със сигурност ще постигнете и два дни живот. Презареждането за съжаление не е супербързо, каквото откриваме при други модели Poco и Xiaomi. Тук производителят включва в комплекта 22.5 W зарядно, но самият телефон поддържа максимум 18 W зареждане. Пълно зареждане на голямата батерия от 0 до 100% се постига за около 2 часа.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

По отношение на софтуера Poco M3 Pro 5G се базира на Android 11, покрит от интерфейса на Xiaomi MIUI 12 със скин за Poco. В ревюто на модела Poco F3 вече ви споделих, че бих искал да видя лека организация на менютата и освежаване на някои иконки, но от друга страна ми харесват определени детайли, като например разделената падаща лента, която със слайд от лявата страна надолу показва известията, а от дясната надолу - бързите настройки.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com  Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Разбира се, има опция да използвате навигация с жестове, но няма вариант приложенията да не са в отделна секция, което за мен всъщност е съвсем ОК.

Ревю на Xiaomi POCO M3 Pro 5G @ nixanbal.com

Това беше моето ревю на Poco M3 Pro 5G. Бих ви препоръчал този смартфон, ако за вас е важно да намерите сравнително достъпен модел, но той все пак да поддържа новите 5G мрежи. С това устройство ще получите издръжлива батерия, адекватен чипсет и приличен екран с висока опреснителна честота, която не е била налична в този бюджетен сегмент досега. Супер способната камера и бързото зареждане обаче са екстри, които идват в по-високия клас, така че преценете добре какви са вашите приоритети и с какво сте готови да направите компромис в името на по-добрата цена.

Може ли Samsung Galaxy Z Flip 3 да бъде мъжки телефон?

Няколко месеца след лансирането на новите смартфони със сгъваеми дисплеи на Samsung, Galaxy Z Fold 3 и Galaxy Z Flip…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer