eMAG Black Friday 2024 - nixanbal.com

НачалоВидео ревюВИДЕО: Ревю на Realme 11 Pro+ 5G

ВИДЕО: Ревю на Realme 11 Pro+ 5G

1826
Написана от  nixanbal

Realme 11 Pro+ 5G за мен е един от по-интересните смартфони с цена до 1000 лв., като отскоро той е и на българския пазар. Моделът предлага 200 МР камера, но това далеч не е всичко важно, което трябва да знаете за него.

Вдъхновение за дизайна

Започвам от дизайна, който при избрани модели на Realme е малко по-специален от обикновеното и тук случаят е такъв. За настоящия смартфон компанията е работила с италианския дизайнер Матео Меното, който разказва, че черпи вдъхновението си от огретите от слънцето милански улици и сгради. Бях в Милано миналата седмица - слънце има, има и мръсна жега, но останалото си е въпрос на дизайнерска визия и интерпретации.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Realme 11 Pro+ 5G всъщност е по-специален заради задния си панел от изкуствена кожа в цвят слонова кост, който създава приятно усещане в ръката - определено за по-скъп продукт, отколкото е. Вертикално през средата на този гръб преминава интересна нишка със златисти оттенъци, която допълва златния рънг около и този в кръглия остров за основната камера. Рамката на корпуса е пластмасова и в същия меден цвят.

Realme 11 Pro+ 5G

Като цяло Realme са направили повече от необходимото за визията на смартфона си и бих казал, че това внимание към детайлите ми допада много. Изпълнението също. Разбира се, ако на вас не ви пасне това цветово съчетание - можете просто да изберете модела в черно. Там задният панел е от стандартна пластмаса, а не от т.нар. веган кожа. Честно казано аз бих взел зелената версия, но тя не се предлага в България.

Realme 11 Pro+ 5G пристига без защита от прах и вода, но поне няма да се притеснявате за задния му панел - той не може да се счупи или напука лесно.

Дисплей

Дисплеят е с двойна извивка и това може да не се хареса на много потребители, но пък някак пасва на елегантната визия на модела. Става въпрос за 6.7" OLED екран с Full HD+ резолюция (2412 х 1080), 120 Hz опресняване и 950 нита пикова яркост. Това не е екранът с най-впечатляващи показатели, но пък има своите плюсове. Включително супер високо опресняване от 2160 Hz при ниска яркост с цел намаляване на трептенията и щадене на очите, автоматично регулиране на яркостта в 20 000 степени, както и доста тънки рамки за този клас - едва 2.33 мм при брадичката.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Дисплеят на Realme 11 Pro+ 5G е много добър за категорията на модела, като предлага пъргави реакции, дълбоко черно и ярки цветове. Харесва ми и че в настройките има доста опции да направите образа по-приятен за очите си. Предлагат се също така събуждане при повдигане или потупване върху екрана, а Always On дисплеят е чудесен - с ефектни визии, каквито не съм срещал при други телефони. 10 точки за него.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Съвсем в долната част на екрана е интегриран и скенерът за пръстови отпечатъци, който работи добре, макар и да не е най-бързият, който съм използвал. За него можете да изберете различни ефектни анимации или пък да ги премахнете изцяло. Има и възможност за отключване чрез сканиране на лицето, което работи по-бързо, но не е толкова сигурна защита.

Realme UI 4.0

Realme 11 Pro+ 5G идва с все още актуалния Android 13, покрит от фирмения интерфейс realme UI 4.0. Това е лаунчър, който има добра визия за менютата и иконките, но на мен ми дойде твърде много всичко, което е набутано в него - като функции, настройки и въобще неща, които се случват от всеки ъгъл и при всяко движение по дисплея. Простичък пример е влизането в менюто с приложенията - вие вероятно искате просто да докоснете иконката на Facebook, но не - интерфейсът ви предлага търсачка, отваря клавиатурата, има списък с предложения за вас и какво ли още не. За щастие има опция повечето от тези "екстри" да бъдат изключени, но цялостно бих искал Realme да поработят към опростяването на визията и функционалността.

Не е ясно дали и колко години ще бъде актуализиран апаратът. 

Камера

Така стигам до камерата, която е ключов акцент при Realme 11 Pro+ 5G. Това е един от първите модели в средния клас, който залага на 200-мегапикселовия сензор Samsung ISOCELL HP3. Той е с размер 1/1.4" и използва технология за обединяване на до 16 пиксела в 1, има обектив с широка бленда f/1.69 и оптична стабилизация. Към него има още две камери - 8 МР с ултраширок обхват и 2 МР за макро снимки, която не знам защо продължава да съществува.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Основната камера прави стандартно 12.5 МР кадри и се справя чудесно, особено през деня. Няма шум, има широк динамичен обхват и естествено цветопредаване. Не бих казал, че постига съвсем флагмански снимки, но резултатите са много близо до тях и за цената си това е едно от много добрите устройства за фотография.

В интерфейса ще видите опция за 2- и 4-кратно приближение, което не е оптично, но според Realme не е и стандартно цифрово. При 2 пъти зуум камерата преминава в режим на 50 МР снимки и изрязва 12.5 МР кадър от средата на сензора, докато при 4 пъти зуум изрязва от пълната 200 МР на сензора. Истината е, че резултатите при 4-кратното приближение са по-скоро посредствени, макар и вероятно по-добри от чист дигитален зуум, но пък 2-кратното приближение работи чудесно и осигурява много добро качество.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Смартфонът предлага куп режими за снимане, сред които нощен, ръчен, групов портретен, такъв за снимане на звездното небе и може би най-интересният - Street. В този режим получавате удобни опции за експерименти с уличната фотография, включително Auto zoom, която автоматично приближава и се фокусира върху избран обект в кадъра. Има и възможност за снимки с 200 МР резолюция, което отнема около секунда-две при "щракване", но не виждам особен смисъл да предпочетете този режим пред автоматичния.

Предлага се 4K видеозапис при 30 к/с, като качеството му е отлично, а стабилизацията не най-добрата, но ако слезете на Full HD резолюция ще получите подкрепата и на електронна стабилизация, включително Ultra Steady режим, подобен на гимбал.

Селфи камерата е с 32 МР сензор от Sony и има доста широк 90-градусов обхват, така че в интерфейса не е изненада добавената опция с по-тясно зрително поле - ако например искате да снимате само себе си. Селфи клиповете са максимум с Full HD резолюция, което е пропуск, защото има и по-достъпни телефони, записващи 4K видео и с предната камера.

Конфигурация

Конфигурацията на Realme 11 Pro+ 5G се базира на чипсета Dimensity 7050 на MediaTek, произведен по 6-нанометров процес и включващ 8-ядрен процесор на до 2.6 GHz и 5G модем, както подсказва и името на телефона. Dimensity 7050 е преименувана версия на Dimensity 1080 и е чипсет за смартфони от висок среден клас, рекламиран е като подходящ за гейминг и действително се представя съвсем прилично при заглавията, които разцъках. Не мога да кажа, че съм имал някакви проблеми, засечки или лаг, така че цялостното усещане от работата с Realme 11 Pro+ 5G е близко с това с по-скъпите модели.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Впечатляващо е и с колко RAM и вградена памет го е оборудвал проиводителя - цели 12 GB оперативна памет + 512 GB пространство за съхранение на файлове. Няма слот за microSD карти, но пък има опция да добавите 4, 8 или 12 GB от вградената памет към оперативната и така да напомпате до 24 GB RAM - не знам за какво са ви, просто можете. Слотът за SIM карта между другото има две nanoSIM гнезда.

Батерия и зареждане

Realme 11 Pro+ 5G идва с 5000 mAh батерия, което е добър показател и осигурява ден-ден и половина ползване според навиците ви. Добрата новина е, че компанията предлага и супербърза технология за зареждане, като зарядното е включено в комплекта. Поддържа се 100 W зареждане, което запълва 100% от капацитета на батерията за едва 26 минути. Ако пък бързате - за 3 минути можете да получите 17% заряд.

Realme 11 Pro+ 5G @ nixanbal.com

Realme осигуряват 38 нива на защита за процеса на бързо зареждане, които покриват зарядното, кабела, порта за зареждане и самата батерия. Освен това производителят обещава, че батерията ще запази повече от 80% от капацитета си дори след 1600 цикъла на презареждане, което звучи отлично и би трябвало да даде повече спокойствие на критиците на фастчарджинга.

Липсва ми безжичното зареждане, но това все още е запазена привилегия за най-високия ценови сегмент и присъствието му тук би било по-скоро изненада.

Звук

Realme 11 Pro+ 5G идва със стерео говорители, които не звучат твърде зле, но нямат богатия и плътен звук на по-скъпите смартфони. Въпреки това осигуряват съвсем адекватно озвучаване към клипове и игри. Предлага се и Dolby Atmos, но е активна само при използване на слушалки, като няма 3.5 мм жак за жични такива.

Под чертата

Е, това беше моето ревю на Realme 11 Pro+ 5G - смартфон, който идва с доста богат списък екстри и предлага повече от обичайното в ценовия клас под 1000 лв. Хареса ми представянето на камерата, процесорът и супер щедрата конфигурация на паметта, а бързото зареждане е нещо, което все повече ценя в смартфона си, особено когато просто нямам време да го държа задълго на кабела. Дизайнът с гръб от изкуствена кожа също ми допада, но ми се щеше дисплеят да е плосък, вместо с извивки.

Като цяло - едно от по-добрите предложения в класа си и стига визията на корпуса, а и на интерфейса да ви допада - бих препоръчал модела.

Huawei представи в Дубай смарт часовниците Watch 4 Pro Space Edition, Watch Fit 3 и още нови устройства

Huawei представи днес в Дубай новите си смарт часовници Watch 4 Pro Space Edition и Watch Fit 3, а също…

Блог за телекомуникации и нови технологии; новини, ревюта и видео на български

Social buttons

facebook-footer 
twitter-footer
youtube-footer