Задава се смартфон Lumia с Android, твърди evleaks
Microsoft ще пусне смартфон от серията Lumia, който ще използва операционната система на конкурента им Google, твърди информация на Evleaks. Устройството ще бъде брандирано като Nokia by Microsoft, както се очаква да се казват и всички следващи модели с Windows Phone на компанията.
Evleaks по традиция улучва право в целта с подобни ранни анонси за необявени устройства, но този път не бих се доверил напълно.
Серията Lumia по начало е обвързана с Windows Phone, също както Galaxy на Samsung е бранд, свързван единствено с Android. Така че не звучи логично да има нов модел с Android, който да попада в тази линия.
И все пак – видяхме, че Microsoft не прекъснаха серията дроиди след Nokia X и наскоро обявиха Nokia X2. Дали са готови да опитат и с нещо в по-високия клас – предстои да разберем.
Big news: Android-powered Lumia incoming, from Nokia by Microsoft – http://t.co/KKLstDDVVO
— @evleaks (@evleaks) July 7, 2014
Какво мислите за информацията на Evleaks и искате ли да видите такова устройство?